Dvi tarptautinės kompanijos, gaminančios antivirusinę programinę įrangą, visai neseniai aptiko du naujus virusus. Susidomėjimą sukėlė tai, jog abu kenkėjai nusitaikę į operacinės sistemos „Android“ rusišką versiją.
Po šio įvykio portalas „Computerworld“ nusprendė atlikti savo tyrimą, kurio išvados dar įdomesnės. Šaltinio teigimu, didžioji dalis kenkėjiškos programinės įrangos, kuri vagia pinigus iš „Android“ įrenginių savininkų, sukurta Kinijoje arba Rusijoje.
Taigi, komanda „Sophos“ pranešė, jog jos specialistai aptiko netikrą antivirusinę. Nuorodos į ją buvo platinamos per socialinį tinklą „Twitter“. Kai tik būdavo pasinaudojama pateikta nuoroda, „Android“ platformos savininkui pasiūloma patikrinti, ar jos sistema neturi virusų, taip pat jei būdavo įdiegtos programos „Opera“ ar „Skype“, parekomenduodavo jas atnaujinti. Pasekmės turbūt jau įsivaizduojate: žmogui leidus, būdavo parsiunčiama kenkėjiška programa, kurie siuntinėja SMS žinutes mokamais numeriais.
Savo ruožtu, kompanija „Symantec“ surado programą „Android Opfake“. Parsisiųsti ją galima kaip tvarkyklę, populiarų žaidimą, pornografinį filmą arba kaip interneto naršyklės atnaujinimą. Pastarasis virusas veikia analogiškai prieš tai minėtam: vis tie patys mokami SMS.
Antivirusinių sprendimų kompanijos „F-Secure“ vadovo tvirtinimu, rusų programišiai sukuria maždaug 20 % „Android“ platformai skirtos kenkėjiškos programinės įrangos, dar 20 % tenka kinų „gamintojams“. Likę 60 % virusų yra nežinomos kilmės, tačiau neoficialiai tvirtinama, jog daugumos jų kilmės šalis taip pat yra Kinija ir Rusija. Taigi, matyt, nesuklysime teigdami, jog Lietuva turi nenuspėjamą kaimyną ne tik politine prasme.