Grupė amerikiečių mokslininkų atliko gana neįprastą, tačiau labai aktualų tyrimą (žinoma, ne Lietuvoje, bet Jungtinėse Valstijose), kurio metu buvo apklausta 4000 žmonių (2000 vyrų ir tiek pat moterų), kurie glaudžiai susiję su veikla internete, o būtent – daug laiko praleidžiančiais socialiniuose tinkluose ir įvairiuose kituose socialinio pobūdžio puslapiuose.
Mokslininkus domino tai, kaip sureaguotų šios kategorijos žmonės, jeigu jų šalyje būtų visiškai uždrausta prieiga prie interneto.
Tyrimo rezultatai parodė, jog 67 % apklaustųjų tokiu atveju pakeistų savo gyvenamąją vietą – išvyktų gyventi ten, kur problemų su internetu nėra. Tai yra tokiems žmonėms daug svarbiau dalyvauti tokiuose socialiniuose tinkluose, kaip „Facebook“, „Twitter“ ir kt., nei patriotiškumas ir prisirišimas prie savo šalies.
14 % respondentų apskritai pasimetė ir nežinojo ką atsakyti, vėliau atsakė, jog greičiausiai neribotam laikui susirgtų depresija, kadangi nežinotų, kuo užsiimti.
11 % apklaustųjų, kaip bebūtų keista (o gal ir ne), būtų laimingi tokia įvykių eiga, t. y. žmonės patys pripažįsta, jog serga internetine priklausomybe be jokios priežasties, dėl to skundžiasi laiko trūkumu ir nesutarimais su artimaisiais.
6 % respondentų interneto trūkumą pakeistų kompiuteriniais žaidimais. Bent jau tai padėtų bent jau kuriam laikui nedepresuoti ir pakeisti savo priklausomybę naršymui internete bei buvimui socialiniuose tinkluose kitu užsiėmimu.
Galiausiai net 2 % (arba 78 apklaustieji) pareiškė, jog, deja, pasitrauktų iš šio pasaulio, kadangi visi jų gyvenime svarbūs epizodai įvyksta būtent internete. Be prieigos prie Pasaulinio Voratinklio ir galimybės virtualiai bendrauti jie net neįsivaizduoja savo egzistavimo. Įdomu tai, jog daugumą šios kategorijos žmonių (64 apklaustieji) – moterys.
Apklausą atlikusios mokslininkų grupės vadovas pažymėjo, jog pastarasis tyrimas eilinį kartą patvirtina, kaip smarkiai į mūsų gyvenimą prasismelkė internetas ir WEB technologijos ir kokį didelį pavojų tai gali kelti žmonėms. Kartu buvo pabrėžta, jog ypatingai didelę įtaką internetas daro augančiai kartai. Įdomu, o kaip lietuvaičiai atsakytų, jei jų paklaustų „Ką darytumėte, jei Lietuvoje dingtų internetas?“