„Google“ atskleidė informaciją apie saugumo tarnybą pavadinimu „Bouncer“, kuri automatiškai skenuoja „Android Market“ ir ieško potencialių kenkėjiškų programėlių. „Bouncer“ dirba fone, tikrindama visas įkeltas programėles, tad kūrėjams programėlių įkėlimo tvarka lieka nepakitusi.
Visą „Bouncer“ darbo procesą galima apibūdinti paprastai: kai tik įkeliama nauja programėlė, „Bouncer“ pradeda ją skenuoti, ieškodama žinomo kenkėjiško kodo, Trojos arklių ar paslėptų šnipinėjimo įrankių. Negana to, programėlės yra bandomos „Google“ debesyje, taip simuliuojant tikrovišką veikimą. Nepastebėjus jokių neįprastų veiksmų, programėlė yra praleidžiama į „Android Market“. Naujų kūrėjų paskyros yra tikrinamos dažniau ir ilgiau, norint išvengti galimų pakartotinių bandymų įkelti kenkėjiškas programėles.
Nors apie šią saugumo tarnybą sužinojome tik dabar, tačiau ji veikia nuo 2011 metų pradžios ar bent jau vidurio. Pasak „Google“, lyginant pirmą ir antrą 2011 m. pusmečius, „Bouncer“ padėjo sumažinti kenkėjiškų programėlių atsiradimus „Android Market“ parduotuvėje net 40 %.
„Google“ nepamiršo paminėti ir kai kurių esminių „Android“ saugumo savybių, kurios smarkiai prisideda prie kenkėjiškų programų stabdymo ir padeda apsisaugoti nuo jų. Pavyzdžiui, kalbant apie asmeninius kompiuterius, kenkėjiškos programos turi platų priėjimą prie informacijos ir gali lengvai ja manipuliuoti, „Android“ sistemoje visa tai padaryti yra žymiai sunkiau. Keletas „Android“ saugumo savybių:
- Smėlio dėžės efektas. Ši technika yra gana populiari saugumo srityje ir „Android“ ją puikiai pritaiko. Programėlė negali prieiti prie kitų programėlių ar informacijos, kuri jai nepriklauso. Taip žymiai sumažinama žalos padarymo tikimybė.
- Leidimai (teisės). „Android“ esanti leidimų sistema padeda vartotojams suprasti programėlės poreikius ir leidžia priimti atitinkamą sprendimą dėl jos įdiegimo. Pvz., jei matote, kad žaidimas, kurį norite įdiegti, reikalauja leidimo siųsti SMS žinutes, galite suprasti, kad geriau atsisakyti tokio žaidimo dėl galimo kenkėjiško SMS žinučių panaudojimo.
- Kenkėjiškų programėlių šalinimas: „Android“ sukurtas taip, kad kenkėjiškos programos negalėtų modifikuoti sistemos ar pasislėpti. Todėl bet kokią programėlę galima lengvai pašalinti. „Android Market“ irgi turi automatinio programėlių pašalinimo galimybes, jei to prireikia.
Paskutiniu metu vyko diskusijos, kad „Google“ lieka abejinga dėl šiukšlių ir kenkėjiško kodo „Android Market“ esančiose programėlėse. Šis pranešimas gerokai aptildys tokias kalbas ir leis dar kart įsitikinti, kad „Android“ ekosistema iš tiesų veikia gerai.