Jeigu kada bandėte išardyti mobilųjį telefoną ir paieškoti mechanizmo, kuris sukelia telefono vibraciją, turėjote aptikti miniatiūrinį elektros motoriuką, prie kurio prikabintas nedidelis svarmuo. Kai motoras ima sukti svarmenį, telefonas ima vibruoti.
Vis dėlto jei telefone galima pasirinkti įvairias melodijas ar ekrano užsklandas, tai vibracijos režimų geriausiu atveju yra du – ilgesnis, skirtas skambučiams, ir trumpesnis, skirtas žinutėms ar e. laiškams.
Kelios bendrovės ruošiasi telefono ir kitų mobiliųjų įrenginių vibracijos funkcijas gerokai išplėsti ir virpesius pritaikyti pojūčiams sustiprinti. Las Vegase vykusioje „Consumer Electronics Show“ įrenginius su neįprastomis vibracijos funkcijomis demonstravo bent kelios bendrovės.
Viena jų, kuri vadinasi „Artificial Muscle“, demonstravo mobiliuosius įrenginius, galinčius atkurti itin tikroviškus įvairių reiškinių virpesius, vibracijas ar judesius. Kaip minėta, dabar į telefonus ir kitus mobiliuosius įrenginius integruojami motorai skleidžia vieno dažnio vibracijas, kurios gali skirtis tik savo trukme. „Artficial Muscle“ naudoja „plastikinių raumenų“ technologiją, kuri sugeba atkurti įvairių tipų virpesius.
Minėtos bendrovės sukurtas vibracijos generatorius „Vivitouch“, telefone žaidžiant žaidimą su rutuliu, skleidė vienokius virpesius, kai kamuolys judėdavo paviršiumi, ir kitokius – kai jis atsitrenkdavo į virtualias žaidimo sieneles.
„Vivitaouch“ generatorius taip pat buvo integruotas į žaidimo kompiuterio valdyklę, taip žaidėjui buvo suteikiama galimybė pajusti šaunamojo ginklo atatranką ar užvedamo motociklo virpesius. Pasak bendrovės atstovų, tokia technologija aprūpinti įrenginiai vartotojams gali sustiprinti ne tik regos ir klausos, bet ir lytėjimo pojūčius.