Antivirusinių programų išmaniesiems telefonams gamintojai yra aferistai ir šarlatanai, pareiškė „Google“ atvirojo kodo projektų vadovas Chrisas DiBona.
Jo teigimu, išmaniesiems telefonams negresia joks virusų pavojus lyginant su jų grėsme asmeniniams kompiuteriams su „Windows“ operacine sistema.
„Antivirusines programas gaminančios kompanijos žaidžia jūsų baime norėdamos parduoti jums beprasmišką apsaugą „Android“, RIM ir „iOS“ įrenginiams, – savo tinklaraštyje „Google+“ socialiniame tinkle rašo Chrisas DiBona. – Jie aferistai ir šarlatanai. Jei dirbante bendrovėje, kuri pardavinėja antivirusines programas „Android“, RIM ir „iOS“ aplinkai, jums turėtų būti gėda.“
Ch. DiBona teigimu, nors žalinga programinė įranga, skirta mobiliesiems įrenginiams, iš tikrųjų egzistuoja, tačiau tik itin retais atvejais gali pridaryti vartotojams realių problemų. „Nė vienai mobiliajai OS negresia tokia virusų pavojaus problema, su kokia susiduria kompiuteriai su „Windows“ ir kai kurie „Mac“ kompiuteriai. Žinomos problemos yra labai nereikšmingos dėl mobiliosiose OS naudojamo „smėlio dėžės“ – izoliuotos aplinkos, kurioje veikiančios taikomosios programos nekelia pavojaus visai sistemai – modelio“, – pareiškė jis.
Neseniai paskelbtose „Juniper Networks“ atlikto tyrimo išvadose sakoma, kad nuo šių metų liepos iki spalio kenksmingos programinės įrangos, skirtos „Android“ operacinei sistemai, kiekis išaugo net 472 procentais. Tyrėjų manymu, prie jos platinimo prisideda „Android Market“ programėlių parduotuvė, kurioje vartotojams siūlomų programų kodas tikrinamas ne taip kruopščiai, kai „App Store“ parduotuvėje.
Antivirusinę programinę įrangą, skirtą „Android“ platformai, gamina daugelis kompiuteriams skirtų antivirusų gamintojų, tarp jų „Symantec“, „Android“ „F-Scure“, „Kaspersky Lab“, „Dr. Web“.