„Google“ kuriama operacinė sistema „Android“ pastaruoju metu išgyvena populiarumo bangą. Jau aktyvuota 200 milijonų „Android“ įrenginių, kasdien jų aktyvuojama dar po 250 tūkstančių. Tačiau panašu, jog tokie sėkmingi skaičiai sutampa ir dar su viena statistika, kurios pobūdis yra gerokai niūresnis.
Remiantis kompanijos „Juniper Networks“ informacija, „Android“ operacinei sistemia skirtų kenkėjiškų programų skaičius gerokai ūgtelėjo ir vien tik per kelis praėjusius mėnesius (pradedant rugpjūčiu) išaugo daugiau kaip 400 procentų. „Kas įvyksta, kai bet kas gali kurti ir publikuoti „Android Market“ skirtas programėles? Rezultatas – 427 % išaugęs „Android“ kenkėjiškų programų skaičius, lyginant su 2011 liepa“, – rašoma „Juniper Global Threat Center“ ataskaitoje.
Saugumo specialistai kaltę linkę priskirti „Android“ filosofijai, pagal kurią bet kas, turėdamas „Developer“ tipo paskyrą ir sumokėjęs 25 dolerius, internetinėje programėlių parduotuvėje gali publikuoti naujus produktus. Neigiama tendencija tęsiasi jau ne pirmus metus. Panašius duomenis kompanija buvo gavusi gegužės mėnesį, kai buvo palyginta to mėnesio ir ankstesnių metų statistika ir nustatytas taip pat 400 procentų siekiantis kenkėjiškų programų skaičiaus prieaugis.
Didelis kenksmingo turinio kiekis savaime yra negerai. Tačiau tenka įvertinti ir tai, jog tokių programų kūrėjai taip pat tampa išradingesni ir tobulina savo metodus. „Juniper“ taip pat perspėja, jog, nepaisant „užlopomų“ saugumo spragų, beveik 90 procentų „Android“ pagrindu veikiančių įrenginių įdiegtos programinės įrangos savininkai paprasčiausiai neatnaujina.