„Tikimės, kad vieną dieną galėsime išeiti iš namų tik su telefonu rankoje“, – sako „Google piniginės“ produktų vadybininkas.
Mintis, kad mobilųjį telefoną galėtume naudoti kaip kreditinę kortelę, vairuotojo pažymėjimą, skaitmeninius kuponus, namų ar viešbučio raktą skamba gąsdinančiai ir nerealiai.
Nuo to laiko, kai „iPhone“ telefonas debiutavo 2007 metais, technologijų specialistai mąsto, kaip galima būtų išmaniuosius telefonus paversti daugiafunkciniais prietaisais.
Šiuolaikiniai telefonai jau pakeitė tokius dalykus kaip GPS sistemą, kalendorių, užrašus, laikraščius, muzikos grotuvus.
Dabar siekiama užimti dar daugiau sferų ir taikomasi į piniginę.
Analitikai tikisi, jog telefonai taps tokie išmanūs, kad galės atidėti žadintuvę, jei, tarkim, bus atidėtas jūsų skrydis. „Apple“ naujasis „nuolankus asmeninis asistentas“, kurio vardas yra Siri, jau yra žingsnis link tokių pasiekimų. Technikos ekspertai jau dirba, kad telefonų ekranas galėtų tapti projekcija ant kūno arba ekranas būtų tamprus ir lankstus.
Mobilieji telefonai tampa mūsų gyvenimo centru, nes turi mums aktualiausias, esmines funkcijas.
Telefono kaip piniginės mada prasidėjo Pietų Korėjoje ir Japonijoje prieš penkerius metus, tačiua realybe tapo rugsėjo 19 dieną, kai buvo išleista „Google piniginės“ programėlė. Ja gali naudotis išmaniųjų telefonų „Nexus S“ savininkai.
„Google“ teigia, kad programėlė bus tobulinama ir tikisi, kad išsivystys taip, kad tikrai bus naudojama vietoj popierinių kuponų, nuolaidų ar kreditinių kortelių. Vėliau bus siekiama, kad į piniginės programėlę įeitų tapatybės kortelės, raktai.
Žinoma, čia dar tik pradžia ir yra daug neišspręstų klausimų, tačiau vizija ir pradžia jau yra.