Panašu, kad mokslininkams pavyko įveikti paskutinę kliūtį siekiant gaminti permatomus mobiliuosius telefonus – sukurti skaidrios baterijos prototipą. Iki šiol buvo pavykę sukurti permatomus ekranus, lustus ir klaviatūras, tačiau pagaminti visiškai permatomą nešiojamą įrenginį trukdė baterija.
Įdomu tai, kad permatomų įrenginių idėja yra pakankamai paprasta. Pavyzdžiui, siekiant pagaminti permatomą telefono ekraną ar lustą tereikia juos padaryti plonus tiek, kad pro juos praeitų šviesos spinduliai.
Tačiau jei kitų elektroninio įrenginio dalių storis priklauso tik nuo gebėjimo pagaminti kuo mažesnį ir plonesnį elementą, tai baterijų atveju susiduriama su tam tikrais fizikos dėsnių apribojimais. Nuo baterijos dydžio priklauso jos talpa, todėl jei ir pavyktų pagaminti bateriją, ploną tiek, kad pro ją būtų galima žiūrėti, iš jos būtų mažai naudos, nes ji praktiškai nekauptų elektros energijos.
JAV Stanfordo universiteto mokslininkai tikina, kad jiems pavyko įveikti šį apribojimą. Jiems pavyko sukurti elektrodų tinklą, patalpintą permatomą elektrolito želė, kurį jie įdėjo į permatomo plastiko talpyklą. Elektrodų tinklas yra pakankamai plonas, tad jo neįžvelgia žmogaus akis, be to, baterija yra lanksti.
Tiesa, kuo baterija yra skaidresnė, tuo jos talpa mažesnė. Mokslininkų teigimu, permatomam įrenginiui gaminti pakaktų 50–80 proc. šviesos spindulių praleidžiančios baterijos, tačiau jos talpa sudarytų trečdalį įprastos baterijos talpos. Norint gauti prilygstančią talpą, permatomas baterijas tektų kelis kartus pastorinti.
Permatomas baterijas sukūrusių mokslininkų teigimu, masiškai jas būtų galima pradėti gaminti per artimiausius dvejus metus, o pirmieji permatomi elektronikos prietaisai galėtų pasirodyti po 3–4 metų. Be to, kadangi tokios baterijos gali būti lanksčios, ir patys įrenginiai galėtų tapti gerokai lankstesniais.