„Google“ atvirosios operacinės sistemos „Android“ klaida kai kuriuose telefonuose siunčiamas SMS žinutes nukreipia ne tais ar net atsitiktinai parinktais telefonų knygelės numeriais.
Ši „Android“ programavimo klaida ypač didelį šios OS vartotojų pasipiktinimą sukėlė po to, kai paaiškėjo, jog apie ją „Google“ žinojo dar praėjusių metų birželį, skelbia „Neowin.net“. Vienas „Android“ plėtotojų forumo dalyvis šią problemą apibūdino taip: kai SMS žinutę išsiunčiama adresatui A, sprendžiant iš „Android“ telefono pateiktos informacijos, ši operacija būna atlikta sėkmingai, tačiau iš tikrųjų žinutę gauna adresatas X. Tuo tarpu adresato A žinučių sekoje (message thread) pasirinkus „View Message Details“ parinktį „To“ laukelyje matomas adresato X telefono numeris (MSISDN).
Tokia klaida, pasak šio forumo dalyvio, įvyksta naudojant firminę „Android“ SMS žinučių siuntimo programą.
Skelbiama, kad su šia problema susiduria vartotojai, naudojantys telefonus ir kitus mobiliuosius įrenginius su „Android 2.1“ (Eclair) ir „Android 2.2“ (Froyo) versijomis, tačiau gali būti, jog ji būdinga ir ankstesnėms šios OS versijoms. Be to, kai kurie vartotojai tikina, jog su ja susidūrė naudodami telefonus su naujausia „Android 2.3“ (Gingerbread) versija.
Iš visko sprendžiant, šiuo požiūriu telefono modelis neturi reikšmės. Kol kas patikimo šios problemos sprendimo nerasta, teigiama pranešime.
Remiantis naujausia „Google“ statistika, apie 83 proc. „Android“ telefonų ir kitų įrenginių naudoja arba 2.1, arba 2.2 OS versiją, todėl su šia klaida potencialiai gali susidurti dauguma „Android“ vartotojų, teigia „Neowin“.
„Kai mano merginai skirtas SMS žinutes gauna mano mama, tai nėra „kieta“. Dabar nešiojuosi savo seną „iPhone 3G“ telefoną, o „Captivate“ guli ant mano stalo be SIM kortelės ir renka dulkes“ – forume rašo vienas vartotojas.
Kai kurie „Android“ telefonų vartotojai pranešė, kad nors jų SMS žinutės išsiunčiamos tikrajam adresatui, telefono žinučių programa jas rodo skirtingoje pranešimų sekoje.
Naujausiais pranešimais „Google“ šiai problemai jau suteikė „itin svarbios“ klaidos statusą.