Naujo tyrimo duomenimis, mobilieji telefonai itin sparčiai stumia lauk fiksuotąjį ryšį anapus Atlanto. JAV Ligų Kontrolės ir Prevencijos Centras teigia, jog dagiau nei pusė – 51 proc. – 25–29 metų amerikiečių neturi fiksuotojo ryšio telefono, o mobilusis yra pagrindinė jų komunikacijos priemonė. 27 proc. jų yra priklausomi nuo mobiliųjų.
Jeigu į šią statistiką taip pat įtrauktume 18–24 ir 30–34 metų valstijų gyventojus, tuomet apie 40 proc. jų, gyvenančių su šeimomis, neturi fiksuotojo ryšio įtaisų, o tie kas visgi turi įsirengę laidinę telefono liniją tą padarė dėl šviesolaidinio interneto. Atsižvelgę į šiuos duomenisn nutarėme pasikonsultuoti su didžiausiu šalies fiksuotojo ryšio paslaugų tiekėju „TEO Lietuva“ apie šalies fiksuotojo ryšio tendencijas.
TEO prisipažino, jog Lietuvoje fiksuotojo ryšio paslaugas pamažu keičia mobilusis ryšys. „Neabejotina, jog mobilusis ryšys Lietuvoje yra populiaresnis už fiksuotąjį. Tačiau naudojimasis fiksuotuoju ryšiu mažėja neženkliai, – sakė TEO atstovas spaudai Antanas Bubnelis. – Šių metų rugsėjo pabaigoje TEO bendras pagrindinių telefono linijų skaičius siekė 696,4 tūkstančio. Maždaug prieš penkerius metus – 2005 metų pabaigoje – jis siekė 798,6 tūkstančio.“
Visi privačių ir verslo klientų bendri pokalbių srautai sumažėjo atitinkamai 0,4 ir 15,5 procentų, tačiau įmonė užfiksavo kai kurių paslaugų populiarumo augimą. Nuo 2009 metų rugsėjo iki šių metų rugsėjo mėnesio patrauklios įvairių pokalbių mokėjimo planų sąlygos lėmė privačių ir verslo klientų tarptautinių pokalbių srauto 9,4 proc. padidėjimą, o gyventojų tarpmiestinių pokalbių srautas išaugo 2,7 procentų.
Taip pat A. Bubnelis pridūrė, jog šviesolaidinis internetas nelemia fiksuotojo ryšio populiarumo: „Stabilus fiksuotosios telefonijos paslaugų klientų skaičius išlieka ir šiuo metu, kai didžioji dalis naujų TEO interneto paslaugų klientų naudojasi šviesolaidiniu interneto ryšiu – jam telefono linijos nereikia.“