Neseniai bendrovė „Google“ programinės įrangos kūrėjų bendruomenės svetainėje „Android Developers“ paviešino mėnesinio „Android“ operacinės sistemos rinkos tyrimo duomenis, kuriuose ir toliau įžvelgiamas tendencingas „Eclair“ (2.1) ir „Froyo“ (2.2) versijų augimas. Spalio mėnesio tyrimas parodė, kad šios versijos veikia net 77 % visų „Android“ naudojančių išmaniųjų telefonų.
Kaip matote iš pateikto grafiko, mažiausią dalį įrenginių sudaro telefonai naudojantys 1.5 versijos leidimą, kuris lyginant su praeitu mėnesiu smuktelėjo 4,1 % – daugiausiai per pastaruosius tris mėnesius. Tokį ryškų sumažėjimą galima paaiškinti vis augančia „Froyo“ versiją naudojančių išmaniųjų telefonų pasiūla bei žymiai smuktelėjusia senesnių modelių paklausa.
Apžvelgiant pastarųjų trijų mėnesių duomenis galima pastebėti, kad tolygiausiai mažėja 1.6 versijos populiarumas na, o intensyviausiai tarp vartotojų, plinta „Android 2.2“ versija. Ir nors didelio sprogimo kaip rugpjūčio-rugsėjo mėnesį nėra (tą kartą 2.2 leidimo paplitimas nuo 4,5 % šoktelėjo iki 28,7 %), šiuo metu naujausia OS versija rodo kryptingą ir ilgalaikę plėtrą. Tam įtakos daugiausiai turi atskirų telefonų gamintojų suteikiamos galimybės tam tikrų modelių išmaniesiems nuo 2.1 versijos „pereiti“ prie naujesnės.
Įžvelgus „Android“ versijų pasiskirstymo kaitos tendencijas ir apibendrinus trijų mėnesių duomenis, galima daryti išvadą apie tai, kad jau greitu metu (kelių mėnesių laikotarpyje) „Android 1.5“ visiškai pasitrauks iš rinkos arba jos paplitimas susitrauks iki vos dviejų procentų. O jei per šiuos kelis būsimus mėnesius rinkoje spės pasirodyti ir „Android Gingerbread“ (2.3), itin smarkiai smuktelės ir iki šiol iš lėto besitraukianti 1.6 versija.