Kompanija „Mozilla“ pranešė apie „FireFox Mobile“ (žinomos kodiniu „Fennec“ pavadinimu) „alpha“ stadijos versijos išleidimą.
Anot kūrėjų, šios ankstyvosios versijos leidimas, kaip ir buvo žadėta ankščiau, turės integruotą „FireFox Sync“ sinchronizacijos funkciją, kurią naudodami iš staliniame kompiuteryje esančios „FireFox“ naršyklės per kelias minutes į savo mobiliąją „ugninės lapės“ versiją galėsite perkelti svarbiausius duomenis – išsaugotus svetainių prisijungimo slaptažodžius, atidarytas korteles, adresyno nuorodas ir visą naršymo istoriją. Taip pat „Fennec“ naršyklė turės ir kitas šaunias funkcijas, kaip antai paieškos variklių integraciją, interneto puslapyje esančio teksto paieškos funkciją bei kitas. Labiausiai „Fennec“ iš konkurentų tarpo išskirianti savybė yra visavertis programinių priedelių (angl. „Add-Ons“) palaikymas, kurio dėka kiekvienas internautas gali praplėsti funkcionalumą pagal savo asmeninius poreikius.
Kaip teigiama oficialiame pranešime, „Mozilla“ inžinieriai, kurdami šią programos versiją koncentravosi į kelių inovatyvių funkcijų realizavimą, kurios padės sparčiau mėgautis interneto turiniu ne tik programiniu, bet ir aparatiniu aspektu. Kadangi lietimams jautrių ekranų valdymo sąsaja šiuo metu yra labiausiai paplitęs mobiliųjų įrenginių valdymo būdas, programuotojams teko kiek paplušėti, siekiant kuo efektyviau adaptuoti „FireFox“ naudojamą „Gecko“ variklį. To rezultatas – taip vadinamos „elektrolizės“ bei sluoksniavimo technologijos.
Šiuo metu viešai prieinamoje „alpha“ versijoje yra įgyvendinta „elektrolizės“ funkcija. Nors pavadinimas labai jau primena vieną fizikinį reiškinį, tačiau sąsajų su juo visai neturi. Ši technologija leidžia naršyklės vartotojo sąsajai veikti atskirame procese, nepriklausomame nuo realiu laiku kraunamo internetinio turinio, kuris savo ruožtu yra apdorojamas taip pat atskirai. Tai leidžia palengvinti vartotojų teksto įvedimą ir apskritai navigaciją, kai tuo tarpu naršyklė krauna vieną ar keletą tinklalapių ar mobilaus įrenginio procesorius „triūsa“ apdorodamas didelius „JavaScript“ informacijos kiekius. Toks daugiaprocesinis naršyklės veikimas turėtų būtų itin efektyvus rinką kitų metų pabaigoje pasieksiančiuose telefonuose, kuriuose darbuosis dviejų branduolių „Qualcomm Snapdragon“, „Texas Instruments“ ar „Nvidia Tegra“ procesoriai.
Artėjančiame „beta“ leidime, anot kūrėjų, bus įgyvendinta ir paminėta sluoksniavimo technologija, apie kurios veikimo principą išsamiau pranešta nebuvo. Žinoma tik tiek, kad ši funkcija padidins grafiškai intensyvių veiksmų (pavyzdžiui puslapio slinkimo, artinimo, animacijos bei vaizdo įrašo krovimo) spartą. Taip pat ateinančiose versijose kūrėjai ketina šias funkcijas paspartinti ir aparatiniu atžvilgiu, išnaudodami aukštos klasės išmaniuosiuose telefonuose įgyvendintas grafikos apdorojimo technologijas.
„Fennec Alpha“ naršyklę, kaip ir buvo minėta ankščiau, gali išbandyti kiekvienas „Nokia N900“ („Maemo“ platforma) bei „Android 2.0“ (ar 2.1, 2.2 versijų) operacinę sistemą naudojančio išmaniojo telefono savininkas. Norint įdiegti programą, jums prireiks 30 MB laisvos vietos vidinėje telefono atmintyje. Skaitytojai susidomėję išbandyti naršyklę, omenyje turėtų turėti, kad „alpha“ stadijos leidime turėtų pasitaikyti nemažai programinių klaidų, kurios bus ištaisytos būsimose „beta“ bei finalinėse versijose.