Pasauliniu mastu veiklą vykdanti „Canalys“ rinkos tyrimų bendrovė neseniai pateikė šių finansinių metų antrojo ketvirčio išmaniųjų telefonų prekybos apimčių apžvalgą. Pateiktoje tyrimo ataskaitoje galima įžvelgti aiškias šio tipo mobiliųjų įrenginių plėtros pasauliniu mastu tendencijas, jau ne kalbant apie vis labiau augantį „Android“ operacinės sistemos vartotojų ratą.
Per šį finansinį laikotarpį pasaulinė išmaniųjų telefonų rinka išaugo net 64% lyginant su 2009-ųjų metų antruoju ketivrčiu. Tuo tarpu turimi tyrimo duomenys, anot bendrovės analitikų, leidžia tvirtai prognozuoti ir dar didesnius augimo mastus. Nors nespėjome savo skaitytojams raportuoti visų didžiųjų mobiliųjų telefonų gamintojų neseniai paskelbtų šio ketvirčio rezultatų, galime patikinti, kad visos bendrovės be menkesnių išimčių šiais metais fiksuoja tik augančias pajamas bei didėjantį parduotos produkcijos kiekį, o tai turėtų tik patvirtinti „Canalys“ turimų duomenų objektyvumą.
Finansiškai sultingiausius vaisius šį ketvirtį skanaus ne tik didžiausi išmaniųjų telefonų gamintojai, bet ir programinę įrangą jiems kuriantieji. Štai korporacijos „Google“ plėtojamas atviriojo kodo mobiliosios platformos projektas „Android“ ir toliau stebina vis didėjančia savo plėtra tarp išmaniųjų telefonų. Šiame ketvirtyje procentaliai šį augimą „Canalys“ analitkai išreiškė net triženkliu skaičiumi, o jei tiksliau net 886%! JAV išmaniųjų telefonų rinka šiame ketvirtyje ugtelėjo 41%, kadangi šioje šalyje buvo parduota daugiau kaip 14,7 milijono įrenginių. Įspūdingiausia tai, kad net 34% iš jų veikė „Android OS“. Stebėtina, ar ne? Turint omenyje, kad daugiau nei ketvirtadalis pasaulyje įsigytų išmaniųjų telefonų buvo parduota būtent JAV, tokie skaičiai yra ne stebėtini, o verčiau stulbinantys.
„Android“ puikiai sekasi ir antroje pagal dydį Kinijos mobiliųjų įrenginių rinkoje. Pakilimas taip pat daugiau nei puikus – nuo beveik šimtosios dalies procento praeitais metais, ši operacinė sistema tarp įrenginių paplito taip sparčiai, kad šių metų antrąjį ketvirtį jau užima menkas, tačiau stabilias pozicijas su 7% (475 000 parduotų įrenginių). Kinijos valdžios inicijuota ir šiuo metu aktyviai plėtojama OMS (angl. „Open Mobile system“) platforma kol kas negali pasigirti dideliais skaičiais, ja naudojančių išmaniųjų telefonų šį ketvirtį buvo parduota tik 174 000 vienetų. Vis dėlto, net su tokiais pardavimais „Canalys“ analitikai prognozuoja šios operacinės sistemos populiarėjimą ateityje.
Grįžtant prie telefonų gamintojų, tikriausiai nenustebsite sužinoję, kad pasauliniu mobiliųjų telefonų rinkos lyderiu ir toliau išlieka Skandinavijos korporacija „Nokia“ su rekordiniu parduotos produkcijos skaičiumi – net 28,3 milijonais vienetų. Lyginant su praeitais metais šie skaičiai leido užfiksuoti net 41% prekybos augimą ir užimti 38% globalios išmaniųjų telefonų rinkos. Minėtame šaltinyje pateikta, kad daugiausiai prie tiegiamų prekybos rezultatų prisidėjo dėl savo kainos daugeliui vartotojų prieinamas „Nokia 5230“ išmanusis telefonas.
Antroji vieta skaičiavimų dėka atiteko kanadietiško kapitalo bendrovei „Research In Motion (RIM)“, dėl daugiausiai verslo klasei orientuotų „BalckBerry“ telefonų, žinomai ir mūsų krašte. „RIM“ šiuo metu džiaugiasi 18% sudarančia pasaulinės rinkos dalimi bei tivrtomis pozicijomis tiek Šiaurės tiek Pietų Amerikos rinkose. Kaip vieną iš labiausiai parduodamų šios bendrovės produktų, galima paminėti „BlackBerry Curve 8520“ prietaisą.
Trečiąją vietą su 13% dalimi, pasauliniu mastu užima visiems gerai žinoma „Apple“. Nepaisant kiek nesėkmingo naujo įmonės produkto, išmaniojo „iPhone 4“ telefono prekybo starto, bendrovės prekyba šiame ketvirtyje, lyginant su praeitais metais išaugo net 41%.