2010 m. gegužės 25 d. Europos Komisija (EK) paskelbė jau 15-ąją pažangos bendrojoje Europos elektroninių ryšių rinkoje ataskaitą. Vertindama ES elektroninių ryšių rinkos pažangą, EK akcentavo, jog rinka išvengė neigiamų ekonominio nuosmukio pasekmių (rinkos dydis išliko nepakitęs, lyginant su 2008 m.).
Daugiausiai tam įtakos turėjo populiarėjančios judriojo plačiajuosčio ryšio, interneto prieigos ir duomenų perdavimo paslaugos. Ataskaitos duomenys rodo, kad Lietuvoje, kaip ir kitose ES šalyse, 2009 metais augo interneto prieigos, duomenų perdavimo, televizijos paslaugų pajamos ir abonentų skaičius. Net ir ekonominiu sunkmečiu Lietuva tarp kitų ES šalių yra paminėta kaip šalis, 2009 m. aktyviai vysčiusi naujos kartos šviesolaidinius, belaidžius prieigos tinklus. Tai patvirtina faktas, kad Lietuva 2010 m. sausio mėn. užėmė 3 vietą tarp 27 ES šalių (po Rumunijos ir Bulgarijos), kuriose buvo labiau naudojamasi kitomis nei xDSL plačiajuosčio ryšio technologijomis. Vertinant bendrą ES šalių situaciją plačiajuosčio ryšio rinkose, 2009 m. buvo stebimas šio sektoriaus pajamų augimas, tačiau jis buvo lėtesnis nei ankstesniais metais. Pajamos iš interneto prieigos paslaugų teikimo per 2009 m. ES padidėjo 5,6 proc. Lietuvoje šios pajamos išaugo 7,4 proc.
Ataskaitoje skelbiama, kad po metų pertraukos Lietuva vėl pirmoje vietoje pagal judriojo ryšio skvarbos rodiklį: Lietuvoje judriojo ryšio abonentų skaičius, 2009 m. spalio mėnesio duomenimis, 100 gyventojų siekė 147, o antrą ir trečią vietas dalinosi Portugalija ir Italija, turėdamos 146 judriojo ryšio abonentus 100 gyventojų. Vidutiniškai ES 100 gyventojų teko 122 judriojo ryšio abonentai. 2009 m. už pokalbius judriuoju ryšiu ES vartotojai mokėjo 7 procentais mažiau nei 2008 m.
Ataskaitoje pažymėta, kad Lietuvoje kaip ir Danijoje, Maltoje, UK, Slovėnijoje, Švedijoje ir Vengrijoje vartotojams suteikta galimybė palyginti operatorių siūlomus mažmeninių telefono ryšio paslaugų tarifus (RRT interneto svetainė http://www.skaičiuok.lt/).
Kaip minėta aukščiau, 2009 m. ES augo mokamos televizijos (angl. Pay-TV) sektorius – buvo stebimas 11,7 proc. pajamų augimas. Lietuvoje mokamos televizijos sektoriaus pajamos 2009 m. augo 3,5 karto sparčiau nei vidutinės šio sektoriaus pajamos ES. Palyginti su 2008 m., 2009 m. pajamos iš mokamos televizijos veiklos Lietuvoje padidėjo 42,1 proc. Vertinant skaitmeninės televizijos plėtros tendencijas ES šalyse, Europos Komisija nurodė Lietuvą, Prancūziją, Slovakiją ir Jungtinę Karalystę kaip šalis, kuriose sudaryta galimybė skaitmeninės televizijos paslaugomis naudotis 70 ir daugiau proc. gyventojų. RRT duomenimis, skaitmeninės antžeminės televizijos tinklai dabar aprėpia apie 92 proc. Lietuvos Respublikos teritorijos, o galimybę naudotis skaitmenine antžemine televizija turi apie 95 proc. Lietuvos gyventojų.