Orlande (JAV) vykusiame „WES 2010“ renginyje, Kanados bendrovės „RIM“ generalinis direktorius Maikas Lazardis (Mike Lazaridis) oficialiai pristatė šeštąją „BlackBerryOS“ platformos versiją. Necituojant skambių komercinių frazių apie naująją operacinę, pateiksime šiek tiek informacijos bei pristatymo metu konferencijos dalyviams parodytą demonstracinį vaizdo įrašą, kuris leis susidaryti aiškų įspūdį, kas mūsų laukia šioje versijoje.
Šių metų trečiajam ketvirčiui numatytoji operacinė sistema nepasižymės išskirtiniais ar novatoriškumu atsiduodančiais patobulinimais. Vartotojo sąsaja nesulauks kardinalaus dizaino pokyčių, tačiau dirbs daug sparčiau bei patogiau. Iš pateikto vaizdo įrašo galime pastebėti daug didesnį interneto servisų bei daugialypės terpės funkcijų integravimą (socialiniai tinklai, paieškos sistemos, internetinės parduotuvės, nuotraukų bei vaizdo įrašų portalų palaikymas), sumanieji „pop-up“ tipo langai vidinėje programinėje įrangoje, galiausiai lietimui jautrų ekraną turintiems modeliams bus skirta ir multifunkcijų bei gestų priartinimo galimybė.
„BlackBerryOS 6“ taip pat turės ir naujos kartos „WebKit“ interneto naršyklę, kuri vartotojams pasiūlys daug spartesnį interneto naršymą bei padidėjusį funkcionalumą. Būtent patogi bei greita interneto prieiga ir buvo viena silpniausių senesnės sistemos versijos problemų, o su šiuo atnaujinimu padėtis, inžinierių teigimu, turėtų kaip reikiant pasitaisyti.
Žemiau pateiktame vaizdo įraše galima pastebėti, kad platforma palaikys tik populiariausius socialinius tinklus, tokius kaip „Twitter“, „Facebook“, „MySapce“, kas be ko ir vakaruose itin populiarias internetinių pokalbių programas – „Yahoo“ bei „AIM“.
Taip pat pažįstantys penktosios versijos operacinę sistemą, pastebės ir šiokius tokius grafinės programų sąsajos pakitimus. Tą patvirtino ir kompanijos atstovai, kurie teigė, kad integruotosios programos buvo iš esmės perprogramuotos, tad pakitę grafiniai vaizdai yra tik labiausiai pastebimas to rezultatas. Išvaizdą labiausiai pakeitė muzikos bei vaizdo įrašų grotuvas, kuris dabar atrodo daug „blizgiau“ nei prieš tai. Naujoji versija taip pat patobulino ir darbalaukį (angl. „Homescreen“), kurio turinį bei jį sudarantį langų kiekį nuo šiol bus galima keisti pagal individualius poreikius. Paskutinis labiausiai į akį kritęs patobulinimas tai universalios paieškos įrankis, kuriuo savo išmaniajame galėsite greitai ir patogiai susirasti bet kokio tipo duomenis.
Apibendrinant galima teigti, kad naujosi operacinės sistemos versija neapsižymės ypatingų atnaujinimų gausa. Tai daugiau „evoliucinis“ OS atnaujinimas, kuriuo „RIM“ siekė ne pralenkti, bet verčiau prisivyti konkurentus.