Europos sąjunga nutarė įsikišti į konfliktą tarp Europos mobiliojo ryšio operatorių ir interneto paslaugų tiekėjų, tokių kaip „Google“ ar „Skype“. ES nori sukurti palankesnes sąlygas interneto paslaugų tiekėjams ir įpareigoti operatorius netaikyti specialių mokesčių už šių paslaugų palaikymą.
Šiuo metu Prancūzijos „Telecom“ kompanija ir „Telefonica“ nori priversti „Google“ mokėti už „YouTube“ paslaugos palaikymą jų antžeminiame tinkle.
Prancūzijos „Telecom“ vykdomasis vadovas Stephane Richard teigia nesuprantąs, kodėl jie neturėtų apmokestinti tokių paslaugų: „leisti kompanijai „Google“ apkrauti mūsų sistemą ir už tai neimti jokio užmokesčio yra kažkas nenormalaus ir visiškai prieštaraujančio ekonominei logikai.“
Pasak operatorių, jei šios kompanijos milžinės nesutiks mokėti už tinklo plėtrą, jos pačios pasigailės. Pasaugos, pavyzdžiui „YouTube“, reikalauja intensyvaus duomenų srauto, norint palaikyti šį srautą reikia investuoti papildomų lėšų į tinklo plėtrą, tačiau jei lėšų nebus gauta tinklo niekas neplės. Nukentės ne operatoriai, bet šias paslaugas naudojantys vartotojai, kadangi jiems teks tenkintis ne tokiu kokybišku paslaugos veikimu.
Neelie Kroes, ES komisarė, teigia, jog į konfliktą jie kišasi nenorėdami palaikyti vieną ar kitą pusę, jiems svarbiausia užtikrinti vartotojų interesų saugumą. „Vartotojai turėtų turėti teisę prieiti ir naudotis visu norimu interneto turiniu, paslaugomis ir programomis“, - sakė ponia Kreos.
Taip pat vertėtų paminėti, jog pagrindinis ES tikslas palengvinti ne „Google“, bet pokalbių paslaugas siūlančių operatorių dalią. „Skype“ kompanijos paslaugos ne kartą buvo uždraustos įvairiuose tinkluose, nepateikiant jokių svarių tokių sprendimų argumentų.
Europos sąjunga šiuo metu taip pat konsultuojasi su Vašingtonu, JAV jau keleri metai įsigalioję įstatymai draudžiantys operatoriams apmokestinti interneto paslaugų tiekėjus.