Didžiausias Taivano mobiliųjų telefonų gamintojas „HTC“ svarsto, ar vertėtų kompanijai kurti nuosavą mobiliąją operacinę sistemą gaminamiems telefonams. Naujoji sistema suteiktų galimybę kompanijai šiuo atžvilgiu konkuruoti su itin populiariomis „Symbian“ ir „iPhone OS“ sistemomis.
Tačiau sukurti nuosavą operacinę sistemą nėra lengva. Reikia galybės resursų, būtina pasirūpinti ne tik sistema, tačiau taip pat programų gausa jai. „HTC“ nėra kompanija milžinė, tad tai jai būtų išties nemenkas iššūkis.
Priežastis kurti nuosavą operacinę sistemą – paprasta. Kompanija nenori būti visiškai priklausoma nuo „Google Android“ ir „Microsoft“. Dėl šios priežasties „HTC“ yra susidomėjusi „Palm“ kompanijos pirkimu. Galbūt ateityje „HTC“ telefonus pasieks modifikuota „Palm Web OS“ sistema.
„Jei pažvelgtume į sėkmingus rinkos dalyvius, tokius kaip „Apple“ ar „RIM“, suprastume, jog jų sėkmės priežastis – nuosava operacinė platforma“, – kalbėjo vienas iš „HTC“ vadovų. „Tačiau jų minusas – tai galybė reikalingų resursų sistemoms vystymui.“
Jei „HTC“ ryšis pirkti „Palm“, kompanijai vis vien teks padirbėti iš peties – šiuo metu „Web OS“ užima tik 0,7 proc. mobiliųjų telefonų rinkos. Šiuos skaičius galima palyginti su „Nokia“ naudojama „Symbian“ sistema – ji užima 46,9 proc. rinkos.
Likusios populiariausios pasaulyje sausio mėnesio mobiliosios operacinės sistemos, pasak tyrimų agentūros „Garnet“, tai – „BlackBerry“ (20 proc.), „iPhone OS“ (14,4 proc.), „Windows Phone“ ir „Android“ su 3,9 proc.