Kovo 30 d. Seime įvyko Sveikatos reikalų komiteto narės Dangutės Mikutienės spaudos konferencija „Mobilusis telefonas — draugas ar priešas?“. Ši spaudos konferencija — tai dar vienas skatinimas diskutuoti apie žalingą mobiliųjų telefonų įtaką žmonių sveikatai.
2009 metų pabaigoje „Ekoinstituto“ ir „Powerwatch“ atlikto tyrimo duomenimis, informacijos apie elektromagnetinę spinduliuotę trūksta daugiau kaip 50 proc. Lietuvos gyventojų. Panašiai tiek respondentų įvardino mobilųjį telefoną kaip įrenginį, skleidžiantį elektromagnetinę spinduliuotę. Filme „Grėsmingas signalas“ („Full Signal“, rež. Talal Jabari), kurio europinę premjerą Lietuvoje kovo 28 d. pristatė „Ekoinstitutas“, atskleidžiama „nepatogi tiesa“ mobiliojo ryšio industrijai. Jame pasisakantys mokslininkai, pvz., prof. Olle Johanson (Karolinska Institute) pateikia faktus, įrodančius galimą neigiamą mobiliųjų telefonų skleidžiamos elektromagnetinės spinduliuotės poveikį sveikatai. Kitas mokslininkas, prof. Lennart Hardell, savo atliktuose tyrimuose įrodė, kad daugiau kaip dešimt metų naudojantis mobiliuoju telefonu, vėžio tikimybė išauga net 280 proc., vaikams — net 420 proc.
Filmą „Grėsmingas signalas“ sukūręs režisierius T. Jabari teigia, kad jam svarbiausia, jog vyktų diskusija mobiliųjų telefonų ir jų bazinio ryšių stočių poveikio sveikatai klausimais. „Dalis kritikų mane kaltina tuo, kad filme nėra pateikiama kitos pusės, kuriai atstovauja mobiliojo ryšio industrija, nuomonė. Šios industrijos užsakomuose komerciniuose pranešimuose mes negirdime nė žodžio apie galimą neigiamą mobiliųjų telefonų poveikį sveikatai. Didžiulius reklaminius biudžetus turinti industrija yra tokia galinga, kad informacijos apie galimą elektromagnetinių bangų poveikį sveikatai sunkiai randame ir žiniasklaidoje. Būtent dėl to siekiu, kad mano sukurtą filmą pamatytų kuo daugiau žmonių“, — sako T. Jabari.
„Ekonistituto“ vadovė Silvinija Simonaitytė teigia, kad po filmo premjeros vykusioje klausimų-atsakymų sesijoje režisierius, o taip pat ir ji pati, itin pasigedo klausimo „o ką aš asmeniškai galiu padaryti, idant sumažinčiau mobiliųjų telefonų skleidžiamos elektromagnetinės spinduliuotės žalą?“. „Ekoinstituto“ misija — šviesti visuomenę aktualiomis ekologinėmis temomis ir taip paskatinti žmones priimti labiau informuotus ir pagrįstus kasdienius sprendimus. „Nesiūlau atsisakyti mobiliųjų telefonų, tačiau, manau, kad reikia naudotis jais atsakingai: vengti ilgų pokalbių, nelaikyti telefono pokalbio prie ausies sujungimo metu ir pan. Tikiuosi, kad šis filmas paskatino ir dar paskatins kiekvieną mūsų susimąstyti apie naudojimosi mobiliuoju telefonu įpročius“, — sako S. Simonaitytė.
Seimo narė D. Mikutienė teigia, kad 2009 m. pabaigoje kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM), kad ji parengtų Higienos normą, reglamentuojančią mobiliųjų telefonų naudojimą vaikams ir paaugliams. SAM teigia, kad ji šių metų II ketvirtyje paruoš tik rekomendacijas, kaip saugiai naudotis telefonu. Visuomenei reikalinga kuo platesnė informaciją, tai pažymi ir Europos komisija, dar 1999 m atlikusi tarpinį vertinimą dėl Elektromagnetinių laukų poveikio sveikatai. Atsiliekame kone dešimtmečiu, negana to, kai kuriuos teisės aktus SAM net liberalizuoja, pvz. buvęs sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas 2009 m. liepos 24 d. išleido įsakymą, panaikinantį higienos pasą statant judriojo ryšio bazines stotis.