Stenfordo universitete atliktas tyrimas patvirtina spėjimus, kad „iPhone“ sukelia priklausomybę.
Apklausos metu 200 studentų, 70% kurių turi „įPhone“ mažiau kaip metus, teigė, kad šis aparatas tapo neatsiejama jų gyvenimo dalimi, gyvenimas be jo būtų tiesiog siaubingas.
Žinoma, „iPhone“ sukėlė tikrą revoliuciją. Dabar nereikia pausdinti kelionės žemėlapių, skaičiuoti atmintyje, žiūrėti „YouTube“ klipus per stacionaraus kompiuterio dydžio įrenginius.
Apie 85% apklaustųjų naudoja „iPhone“ kaip laikrodį, 89% – kaip žadintuvą. 75% teigė, kad jie miega su savo mylimu aparatu. 69% yra įsitikinę, kad greičiau pamirš namie piniginę negu „iPhone“.
Pagal penkių balų sistemą, kur penki balai yra visiška priklausomybė nuo „iPhone“, o vienas balas – priklausomybės nebuvimas, 10% apklaustųjų patvirtino jaučiantys priklausomybę „iPhone“, 34% charakterizavo savo santykius su „smartfonu“ keturių balų ribose, ir tik 6% mano, kad gali visiškai išsiversti be jo.
Antropologijos profesoriaus Tani Surmano manymu, dėka savo galimybių „iPhone“ atlieka tam tikrą atminties išplėtimo ir socialinio gyvenimo saviraiškos funkciją. Įdomu tai, kad ketvirtadalis apklaustųjų mato „smartfone“ vertingą smegenų ir kūno papildymą.
3% apklaustųjų niekam neleidžia liesti savo „iPhone“, dar tiek pat respondentų suteikia jam vardą, 9% rūpinasi juo kaip naminiu gyvūnu, o 8% mano, kad „iPod“ pavyduliauja „iPhone“.
Daugumai „iPhone“ savininkų tenka susidurti su susirūpinusių draugų ir namiškių pretenzijomis dėl aistros „smartfonui“.
Tačiau aistra „iPhone“ ne visada yra žalinga: daugiau kaip 70% respondentų mano, kad „smartfonas“ daro juos labiau organizuotais, 54% tikina, kad jis padidino jų darbo našumą, o 74% (dėl naršymo internete) gyvenimas tapo įdomesniu.