Dvylika didžiausių mobiliojo ryšio operatorių ir tinklo įrangos gamintojų susitarė dėl vieningo balso ir SMS paslaugų perdavimo būsimuose LTE (Long Term Evolution) technologijos tinkluose būdo. Apie tai pranešama bendrame bendrovių „AT&T“, „Orange“, „Telefonica“, „TeliaSonera“, „Verizon“, „Vodafone“, „Alcatel-Lucent“, „Ericsson“, „Nokia“, „Nokia Siemens Networks“, „Samsung Electronics“ ir „Sony Ericsson“ pareiškime. Šios įmonės dalyvauja „One Voice“ iniciatyvos programoje.
Pasak ekspertų, toks sprendimas kurti bendrą techninį LTE balso bei SMS paslaugų reglamentą padės bendrovėms sumažinti LTE technologijos pagrindu kuriamų ketvirtosios kartos (4G) mobiliojo ryšio tinklų kaštus ir sutrumpinti tinklų diegimo laiką. Be to, LTE ryšio telefonus turintys vartotojai, išvykę į užsienį, galės naudotis LTE tarptinklinio ryšio paslaugomis.
Šiuo metu egzistuoja keli balso perdavimo LTE tinklais būdai. Vienu atveju mobilusis telefonas, inicijuojant skambutį ar skambinant kitam abonentui, persijungia iš LTE tinklo į GSM. Kitu atveju balso, kaip ir kitų duomenų, perdavimas vyksta vieningame IP tinkle. Būtent pastarąjį būdą pasirinko „One Voice“ iniciatyvą remiančios bendrovės. Jų parengtas techninis reglamentas remiasi organizacijos „3rd Generation Partnership Project (3GPP)“ parengta „IP Multimedia Subsystem“ platforma. Bendrovės nustatė konkrečius vartotojų autorizacijos, kvietimo inicijavimo ir kitų balso ryšio užmezgimo etapų metodus, kuriomis naudosis „One Voice“ dalyvės ir prie šios iniciatyvos prisijungusios kitos bendrovės.
LTE technologijos pagrindu kuriami 4G mobiliojo ryšio tinklai turėtų užtikrinti iki 100 Mb/s duomenų perdavimo spartą iš bazinės stoties į vartotojo terminalą ir iki 50 Mb/s spartą priešinga kryptimi. Vėlinimas LTE tinkluose siektų ne daugiau, nei 10 milisekundžių.