2009 m. rugpjučio 24–28 d. Nidoje Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) iniciatyva vyko trišalės radijo dažnių koordinavimo derybos tarp Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Federacijos radijo ryšio administracijų atstovų. Derybų metu buvo svarstomi judriosios, fiksuotosios ir transliavimo tarnybų koordinavimo, elektromagnetinio suderinamumo klausimai, aktualūs visoms dalyvaujančioms valstybėms. Šie klausimai svarbūs tolimesnei radijo ryšių plėtrai, o derybų metu gauti rezultatai atvers kelius naujoms radijo ryšio technologijoms, supaprastins radijo stočių koordinavimo procedūras ir harmonizuos radijo dažnių naudojimą pasienio regionuose.
Derybų metu buvo apsvarstyta ir pasirašyta iš viso 19 dvišalių arba trišalių susitarimų dėl radijo dažnių naudojimo arba radijo stočių koordinavimo supaprastinimo tarp visų dalyvavusių valstybių. Lietuvos administracija pasirašė 12 sutarčių. Pasirašyti susitarimai dėl E-GSM kanalų, 1997 m. kovo 21 d. ERC (European Radiocommunications Committee) sprendimu (97)02 papildomai skirtų GSM sistemoms, naudojimo pasienio rajonuose bei dėl kanalų, skirtų GSM-R sistemoms, veikiančioms 876–880 MHz ir 921–925 MHz radijo dažnių juostose, naudojimo pasienyje su Lenkija ir Rusija bei valstybių sienų susikirtimo teritorijoje. Susitarimai palengvins tinklų, diegiamų arti Lietuvos valstybės sienos esančiose teritorijose, planavimą esamiems GSM ir būsimiems GSM-R radijo ryšio operatoriams. Šalys pasirašė dvišalius ir trišalius susitarimus dėl 440–450 MHz radijo dažnių juostos, naudojamos vidaus radijo ryšio tinklams.
Derybų metu išspręsti trijų šalių radijo dažnių iš įvairių radijo dažnių juostų, skirtų judriajai, fiksuotajai ir transliavimo tarnyboms, naudojimo pasienio regionuose klausimai. Vienas iš ilgiausiai svarstytų buvo klausimas dėl 384,75–385 / 394,75–395 MHz radijo dažnių juostų koordinuoto naudojimo, sudarysiančio galimybę teritorijose prie Lietuvos valstybės sienos su Rusijos Federacija ir Lenkija įgyvendinti vieną iš didžiausio Šengeno priemonės programos investicinio projekto „Vidaus reikalų ministerijos skaitmeninės mobiliojo radijo ryšio sistemos visoje šalies teritorijoje projektavimas ir įdiegimas“ dalį, susijusią su TETRA AGA radijo dažnių naudojimu. Itin svarbus yra ir GSM-R kanalų naudojimo harmonizavimas teritorijose prie trijų susitikime atstovautų valstybių sienų susikirtimo taško. Susitikimo rezultatai užtikrins projekto „Lietuvos geležinkelių radijo ryšio sistemos modernizavimas įdiegiant GSM-R“ įgyvendinimą remiantis elektroninių ryšių ištekliais (naudojant 876–880 MHz / 921–925 MHz radijo dažnių juostą).
Derybų metu harmonizuotas CB ir PMR446 radijo dažnių naudojimas, taip pat galinių įrenginių naudojimo sąlygos Lietuvos ir Rusijos Federacijos teritorijoje. Tarp Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Federacijos buvo pasirašyti nauji susitarimai, nustatantys koordinavimo principus ir įteisinantys belaidės plačiajuostės prieigos sistemų (judriųjų ir fiksuotų), diegiamų 3410–3600 MHz, 10,5 GHz, 26 GHz radijo dažnių juostose, radijo dažnių pasidalinimo planus.
Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Federacijos atstovai aptarė GE06 Sutarties ir Plano, kuriais reglamentuojamas skaitmeninės televizijos įdiegimas, įgyvendinimo problematiką. Lietuvos ir Rusijos Federacijos atstovai tarpusavyje sukoordinavo nemažai analoginių bei skaitmeninių televizijos stočių.
Pasiekti susitarimai padės pasienio teritorijose efektyviau išnaudoti judriojo ir fiksuotojo radijo ryšio sistemoms skirtus radijo dažnius (kanalus), diegti naujas technologijas.