Progreso dėka mes turime kompiuterius, internetą, mobilųjį ryšį ir t. t. Tačiau, nežiūrint į savo pranašumą ir suteiktus mums patogumus, progresas gali tapti nemalonumu šaltiniu, apie kuriuos mūsų tėvai net nesusimąstydavo. Ryškus to pavyzdys – nomofobija.
Priežasčių stresui, depresijai ir prastai nuotaikai mūsų gyvenime yra pakankamai – problemos darbe, namie, finansinė krizė ir t. t. Neseniai šis sąrašas pasipildė dar vienu punktu – nomofobija, t. y. baime likti be mobilaus telefono.
Terminas nomofobija kilo iš anglų kalbos „no mobile phobia“ ir buvo įvestas specialistų aprašyti nerimo būsena, kuri atsiranda dėl tam tikrų priežasčių praradus galimybę bendrauti mobiliuoju telefonu su draugais ir artimaisiais.
Didžiojoje Britanijoje atlikti sociologiniai tyrimai rodo, kad daugiau kaip 13 milijonų britų gali jausti nomofobijos požymius – nerimą ir baimę. Labai dažnai telefonas lieka vienintele ryšio su draugais ir artimaisiais palaikymo priemone, todėl daugumai mobiliojo telefono darbo stabilumas yra labai svarbus. Įdomu tai, kad net aparato išjungimas kelioms valandoms kai kuriems žmonėms būna ypač nemalonus.
Kovai su nomofobija ir jos profilaktikai specialistai siūlo vadovauti šiais principais:
- Sąskaitoje visada turi būti pinigų neatidėliotinam skambučiui.
- Pageidautina kuo dažniau įkrauti telefoną.
- Būtina turėti telefono kortelę, kurios pagalba būtų galima susisiekti su reikiamais žmonėmis dingus telefonui arba jam sugedus.
- Saugoti svarbius telefono numerius ne tik mobiliajame telefone, bet ir įprastoje užrašų knygelėje ir kompiuteryje.