2008 m. spalio 20-24 d. RRT vyko tarptautinės radijo dažnių koordinavimo derybos tarp Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos ir Lenkijos ryšių administracijų atstovų. Vienas iš Lietuvai aktualiausių šių derybų klausimų buvo oras-žemė-oras (AGA) radijo ryšio kanalų naudojimo sąlygų nustatymas pasienio rajonuose.
Radijo ryšiui tarp žemai (paprastai iki 300 m aukštyje virš žemės paviršiaus) skraidančių orlaivių ir antžeminių radijo ryšio stočių skirtos 384,75–385 MHz ir 394,75–395 MHz radijo dažnių juostų poros naudojimas apibrėžtas pasiektuose naujuose dvišaliuose susitarimuose tarp Lietuvos ir Latvijos, tarp Lietuvos ir Baltarusijos bei tarp Lietuvos ir Lenkijos ryšių administracijų ir trišaliuose susitarimuose tarp Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos bei tarp Lietuvos, Lenkijos ir Baltarusijos ryšių administracijų. Šie susitarimai leis Lietuvoje diegti visą jos teritoriją apimančius AGA tinklus ekstremalių situacijų ryšiui pagal Vidaus reikalų ministerijos įgyvendinamą projektą „Vidaus reikalų ministerijos skaitmeninės mobiliojo radijo ryšio sistemos visoje šalies teritorijoje projektavimas ir įdiegimas“.
Pasirašyti susitarimai dėl E-GSM kanalų, 1997 m. kovo 21 d. ERC (European Radiocommunications Committee) sprendimu (97)02 papildomai skirtų GSM sistemoms, naudojimo pasienio rajonuose bei dėl kanalų, skirtų GSM-R sistemoms, veikiančioms 876-880 MHz ir 921-925 MHz radijo dažnių juostose, naudojimo pasienio su Lenkija bei Lietuvos, Baltarusijos ir Lenkijos valstybių sienų susikirtimo teritorijoje. GSM-R sistemos bus naudojamos radijo ryšiui, reikalingam geležinkelių funkcionavimui užtikrinti. Šie susitarimai palengvins tinklų, diegiamų arti Lietuvos valstybės sienos esančiose teritorijose, planavimą esamiems GSM ir būsimiems GSM-R radijo ryšio operatoriams. Daug pastangų įdėta dalinantis 390 prioritetinių kanalų iš 440-450 MHz radijo dažnių juostos, naudojamos vidaus radijo ryšio tinklams (PMR), tarp Lietuvos ir Latvijos bei tarp Lietuvos ir Lenkijos ryšių administracijų.
Taip pat pasirašyti susiję trišaliai susitarimai dėl 440-450 MHz radijo dažnių juostos tarp Lietuvos-Baltarusijos-Lenkijos ir tarp Lietuvos-Baltarusijos-Latvijos. Derybose sutartos kanalų iš 1710-1785 MHz ir 1805-1880 MHz radijo dažnių juostų trišalės naudojimo sąlygos viešojo judriojo ryšio GSM-1800 sistemos stotims, veikiančioms 15 km spinduliu nuo Lietuvos, Lenkijos ir Baltarusijos valstybių sienų susikirtimo taško. Lietuva, ruošdama 453-457,475 MHz ir 463-467,475 MHz radijo dažnių juostų porą naudoti skaitmeninėms technologijoms, su Latvijos ir Baltarusijos ryšių administracijomis pasirašė susitarimus, kuriuose įgyvendinamas CDMA450 sistemos kodų pasidalinimo principas, su sąlyga, kad susitarimai ims galioti po atskiro RRT pranešimo antrosioms susitarimų šalims.
Tarp Lietuvos, Baltarusijos ir Lenkijos buvo pasirašyti nauji susitarimai nustatantys koordinavimo principus ir įteisinantys radijo dažnių pasidalinimo planus belaidės plačiajuostės prieigos sistemoms (judriosioms ir fiksuotosioms), diegiamoms 3410-3800 MHz radijo dažnių juostoje. Su Latvija buvo parengtas anksčiau pasirašytos dvišalės sutarties pakeitimo projektas, kurį numatoma pasirašyti artimiausiu laiku.
Baltarusijos, Latvijos ir Lietuvos atstovai aptarė GE06 Sutarties ir Plano, kuriais reglamentuojamas skaitmeninės televizijos įdiegimas Europos ir kitose šalyse, įgyvendinimo problematiką bei apsvarstė galimus problemų sprendimo būdus. Taip pat sukoordinavo analoginio ir skaitmeninio radijo bei skaitmeninės televizijos stotis.
Šalių delegacijos pasidalino savo patirtimi spektro valdymo ir licencijų išdavimo srityse, išsakė savo planus dėl kitų radijo dažnių juostų (2010-2025 MHz, 2300-2400 MHz, 2500-2690 MHz, 5650-5850 MHz, 10,5 GHz, 26 GHz, 28 GHz) naudojimo, aptarė nacionalinius perėjimo iš analoginės į skaitmeninę televiziją planus.
Pasiekti susitarimai padės pasienio teritorijose efektyviau išnaudoti judriojo ir fiksuotojo radijo ryšio sistemoms skirtus radijo dažnius (kanalus), diegti naujas technologijas.