Kenijos laukinių gyvūnų prižiūrėtojai, siekdami apsaugoti laukinius gyvūnus ir žemdirbių ūkius, pirmieji pradėjo į gyvūnų antkaklius montuoti mobiliųjų telefonų korteles, praneša „Associated Press“. Saugomiems laukiniams gyvūnams, kurių antkakliuose įmontuotos mobiliųjų telefonų kortelės, peržengus draustinių ribas, prižiūrėtojai apie tai yra informuojami trumposiomis žinutėmis.
Richardo Lesowapiro mobiliojo telefono ekrane pasirodė pranešimas apie gautą žinutę. Joje rašoma, kad didžiulis dramblys Kimanis, kuris ne kartą derliaus nuėmimo metu yra nusiaubęs ūkininkų pasėlių laukus, eina netoliese esančių ūkių link. R. Lesowapiras, ginkluotas prižiūrėtojas ir vairuotojas, atvykę į įvykio vietą džipu, bando automobilio žibintų šviesomis nubaidyti Kimanį atgal į „Ol Pejeta“ draustinį.
Tarptautinės gamtos apsaugos sąjungos leidžiamoje Raudonojoje knygoje nurodyta, kad drambliai yra „beveik nykstanti“ rūšis.
Bandymai išgelbėti Kimanį prasidėjo prieš du metus. Kenijos laukinių gyvūnų apsaugos tarnyba nušovė penkis ūkininkų laukus nuolat siaubusius dramblius. Kimanis liko vienintelis iš ūkininkams bėdų keldavusių dramblių. Grupė „Gelbėkite dramblius“ norėjo pažiūrėti, ar dramblys gali atsikratyti įpročio siaubti ūkininkų pasėlių laukus. Į Kimanio antkaklį jie įmontavo mobilaus telefono SIM kortelę ir aptvėrė dramblį virtualia, draustinio ribas atitinkančia „geotvora“. Kimaniui priartėjus prie virtualios tvoros, jo antkaklis išsiunčia prižiūrėtojams žinutes.
Nuo to laiko, kai buvo pradėtas vykdyti šis projektas, Kimanis jau 15 kartų buvo pagautas, bandantis peržengti draustinio ribas. Buvęs naktinis ūkininkų siaubas, paskutinį kartą netoli ūkininkų pasėlių laukų buvo pastebėtas prieš keturis mėnesius.
Šiuo projektu ypač džiaugiasi smulkieji ūkininkai, kuriems jų auginamas derlius yra ir maistas, ir pinigų vaikų mokslams šaltinis.