„iPhone“ ne tik aukštyn kojom apvertė telefonų rinką, tačiau ir atvėrė duris į aukso kasyklas šiam įrenginiui skirtų programų kūrėjams, rašo „Wired“. Liepos mėnesį startavusi „Apple“ programų parduotuvė „iTunes App Store“ suteikė naujų galimybių programuotojams užsidirbti.
Steve'as Demeteris, sukūręs 5 JAV dolerius kainuojantį žaidimą „Trism“, per du mėnesius sugebėjo uždirbti 250 tūkst. JAV dolerių. Jeigu jo programa ir toliau išliks tokia populiari, iki kitų metų liepos mėnesio jo sąskaitoje jau turėtų būti 3 mln. JAV dolerių.
Pasak S.Demeterio, kurdamas populiarųjį žaidimą jis negalvojo apie pinigus, o apie tai, kad žaidimas patiktų kuo daugiau žmonių. Įdomu tai, kad iš pradžių žaidimą „Trism“ vaikinas buvo pritaikęs tik nuo tinklo atsietam „iPhone“, o šią programą platino nemokamai. Vėliau jis tapo vienu pirmųjų, savo sukurtą programą patalpinęs į „Apple“ parduotuvę.
Nors S.Demeterio sėkmė gali būti išimtis taisyklėje, jo manymu, ir kitų programų kūrėjai gali tikėtis panašaus populiarumo. Anot jo, „Trism“ sėkmę lėmė unikali žaidimo idėja, neatsibostantis scenarijus ir galimybė palyginti savo rezultatus su kitų žmonių pasiekimais internete.
Kaip teigia „Wired“, „Apple“ programų parduotuvė sukūrė laisvą rinką, kurioje gali dalyvauti kone visi programų kūrėjai ir, nepriklausomai nuo jų turimų resursų, joje siūlyti savo idėjas. Čia svarbiausias talentas ir programos plėtojimui skiriamas laikas, o tikrai geros idėjos efektyvia reklama tampa iš lūpų į lūpas sklindančios kalbos.
Bendrovės „Tapulous“ vadovas Bartas Decremas tam greičiausiai pritartų. Jo bendrovės sukurtas nemokamas muzikinis žaidimas „Tap Tap Revenge“, praėjus vos dviems savaitėms nuo pristatymo buvo parsisiųstas daugiau kaip 1 mln. kartų, o artimiausiu metu šis skaičius jau turėtų pasiekti 2 milijonus. Kadangi žaidimas platinamas nemokamai, bendrovė ketina uždirbti iš jame patalpintų reklamų.
Nors „Tapulous“ nenurodė, ar jos žaidimas atnešė pelno, B.Demeteris skaičiuoja, kad bet kuri populiari „iPhone“ programa per dieną uždirba nuo 5 iki 10 tūkst. JAV dolerių.
B.Decremo manymu, „Apple“ programų parduotuvė - nauja erdvė internete, siūlanti daugybę galimybių. Anot jo, tai primena ankstyvąjį interneto plėtros laikotarpį, kuriame nereikėjo didelių resursų, o geros idėjos ir pastangų ją įgyvendinti.