Iki šiol kompanija „Nokia“ gan efektyviai plėtoja telefonų sąsają su internetu. Vis daugiau mobiliųjų telefonų gali pasiūlyti bevielį interneto ryšį, telefonai su šia funkcija dažniausiai gali pasiūlyti ir integruotą pokalbių internetu paslaugą, kitaip dar vadinamą „VoIP“. Ši funkcija leidžia siųsti balsą internetu, pasinaudojus „Truphone“, „Fring“, „Gizmo“ ar kitais socialiniais tinklais. Naudojant paslaugą kartu su sparčiu „Wi-Fi“ ryšiu, skambučiai internetu kokybiški ir nemokami. Šie skambučiai gali kaip reikiant apkarpyti mėnesinę telefono skambučių sąskaitą.
Iki šiol „VoIP“ paslauga buvo įdiegta į visus parduodamus „Nokia“ telefonus su „Wi-Fi“ bevieliu ryšiu, tačiau patys naujausi „Nokia N78“, „Nokia N96“, „N85“ ir „N79“ parduodami be šios funkcijos.
Vos pasklidus šiai žiniai, internete nusistovėjo dvi nuomonės. Vieni teigia, jog „Nokia“ atsisakė diegti šią paslaugą, kadangi mobiliojo ryšio operatoriai jos nė trupučio nemėgsta. Šioje situacijoje pastebimas visiems pažįstamas principas: kas leidžia vieniems sutaupyti, trukdo kitiems užsidirbti. „VoIP“ paslauga suteikia galimybę sutaupyti pinigų telefonų vartotojams, tačiau atima dalį pelno iš mobiliojo ryšio operatorių. Visgi, oficialūs „Nokia“ šaltiniai kalba kiek kitaip. Jie teigia, jog „Nokia“ parduoda telefonus, kurie nėra pritaikyti konkretiems mobiliojo ryšio teikėjams, tad jie neprivalo įtikti pastariesiems. Pasak „Nokia“ šalininkų, „VoIP“ sistema buvo pašalinta, kadangi iškilo programinės įrangos pritaikymo keblumų. Nors pati „VoIP“ paslauga pašalinta, kompanija neatėmė galimybės skambinti internetu.
„VoIP“ sistemos nepavyko pritaikyti naujuose, „Symbian 9.3 Feature Pack 2“ operacinę sistemą naudojančiuose, telefonuose. Pasak kompanijos atstovių, paslauga pašalinta be jokio operatorių spaudimo, visa tai nutiko, kadangi buvo patobulintas internetinių pokalbių sistemos kodas ir dabar sistema lengviau prieinama trečiųjų šalių programų kūrėjams.
Nors pati „VoIP“ paslauga ir pašalinta, SIP duomenų perdavimo protokolas įdiegtas visuose naujuose telefonuose. SIP ir yra „VoIP“ programinės įrangos pagrindas, kuris leidžia mobiliajam naudoti vis kitą internetinį prisijungimo adresą, pakeitus įrenginio buvimo vietą. Dėka šios funkcijos, trečiųjų šalių programų kūrėjai gali dar lengviau sukurti be priekaištų veikiančias internetinių pokalbių programas, tokias kaip „Fring“, „Nimbuzz“ ar kt. Nokia žada pagelbėti šių programų kūrėjams.
Tačiau lazda turi du galus, nors „Nokia“ ir paliko galimybę naudoti internetinius pokalbius, dabar tai kur kas sudėtingiau, kadangi reikia patiems vartotojams rasti ir įdiegti internetinių pokalbių programas. Net ir įdiegus pastarąsias programas, vartoti jas sudėtingiau negu į operacinę sistemą įskiepytą paslaugą. Iki šiol užtekdavo pasirinkti, ar naudoti standartinį, vaizdo, ar internetinį skambutį, tai paprasta. Su naujaisiais telefonais teks įjungti internetinių pokalbių programą ir tik tuomet skambinti internetu – kur kas keblesnis procesas, kurio tikriausiai atsisakys dauguma telefonų vartotojų.