„Nokia“ atliko tyrimą, kurio metu norėta išsiaiškinti, kiek pasenusių mobiliųjų telefonų yra perdirbama. Rezultatai parodė, jog iš apklaustų 6 500 trylikos skirtingų šalių gyventojų tik 3% perdirba ir tik 4% žmonių išmeta pasenusius mobiliuosius telefonus. Likusi vartotojų dalis tiesiog pasilieka nenaudojamus mobiliuosius įrenginius.
Pasak „Nokia“, vartotojai nelinkę perdirbti mobiliųjų telefonų, dėl informacijos stokos. „Nokia“ teigia, jog 80% medžiagų, naudojamų „Nokia“ telefonuose, yra perdirbamos. Telefonuose naudojamas plastikas yra deginamas, taip gaunama pigi energija likusių dalių perdirbimui.
Mobilieji telefonai yra pati vertingiausia e-atliekų rūšis. Kiekviename jų yra apie vieno dolerio vertės brangiųjų metalų, daugiausia aukso. Ir nors viename telefone telpa daug mažiau žalingų medžiagų nei kompiuteryje (pavyzdžiui, senas, masyvus monitorius gali turėti daugiau nei kilogramą švino), jų bendras kiekis yra įspūdingas. ABI agentūros atliktų tyrimų duomenimis, praėjusiais metais visame pasaulyje buvo parduota 1,2 milijardo telefonų. Iš jų apie 60% pakeitė senus modelius. JAV vartotojai vidutiniškai keičia mobiliuosius telefonus kartą per metus, ir vidutiniškai keturi iš penkių amerikiečių turi mobilųjį telefoną.
Markus Terho, „Nokia“ Aplinkosaugos Reikalų Direktorius, teigia, jog, jei kiekvienas iš trijų milijardų žmonių pasaulyje, kurie turi mobiliuosius telefonus, grąžintų pasenusį įrenginį perdirbimui, būtų sutaupyta 240 000 tonų žaliavos, reikalingos pagaminti naujiems telefonams. Tokiu būdu šiltnamio efektas būtų sumažintas lygiai tek pat, kiek ir pašalinus 4 milijonus automobilių gatvėse.