Kompanijos „Accenture“ atliktos apklausos metu paaiškėjo, kad 12% apklaustųjų JAV bei Didžiojoje Britanijoje yra prisijungę prie svetimo neapsaugoto „Wi-Fi“ tinklo nepaisant to, kad šis veiksmas yra nelegalus.
Duomenys, pateikiami per neapsaugotus belaidžius maršrutizatorius nėra šifruojami, todėl teoriškai gali būti nuskaityti bet ko, kas turi atitinkamus įrankius. Tačiau daugelis žmonių bando prisijungti prie neapsaugotų „Wi-Fi“ tinklų. Labiausiai atvirų signalų išnaudojimo praktika paplitusi jaunimo tarpe, pažymi „Accenture“. Beveik trečdalis 18-34 metų apklaustųjų bandė tai daryti. JAV kas septintas žmogus nemokamai naudojasi svetimais „Wi-Fi“ tinklais, o Didžiojoje Britanijoje - kas vienuoliktas.
Kai kuriose šalyse tai laikoma nelegaliu įsilaužimu, pavyzdžiui, pernai Londono priemiesčio policija suėmė 39-metų vartotoją, kuris sėdėdamas ant sodo tvoros prijungė savo nešiojamąjį kompiuterį prie neapsaugoto sodo savininko Wi-Fi tinklo.
Tyrimas taip pat parodė ir tai, kad vartotojai toliau praktikuoja nesaugų darbą kompiuteriu. Beveik pusė jų visur naudoja tą patį slaptažodį ir tik ketvirtis yra šifravę kompiuteryje esančias bylas.
Dar vienas atradimas: JAV gyventojai dažniau atnaujina kompiuteriuose naudojamą programinę įrangą už Didžiosios Britanijos gyventojus. Kas septintoje britų šeimoje saugumo programinė įranga išvis neatnaujinama, o jav šis santykis yra 1:20.