„CTIA 2008“ parodos metu vykusioje konferencijoje buvo iškeltas klausimas apie išmaniųjų telefonų rinkos padėtį. „Symbian“ kompanijos vykdantysis direktorius Nigel Clifford tvirtina, jog daugiafunkciniai mobilieji telefonai tiesiogiai veikia kitų komunikacijos įrenginių pardavimus.
Jau dabar „Nokia N95“, „LG Voyager“, „Apple iPhone“ ir panašūs aparatai sudaro beveik 10% mobiliųjų telefonų rinkos, o tai yra daugiau nei 1 mlrd. aparatų (pagal praėjusių metų duomenis). Vien per 2007 metus pasaulyje buvo parduota daugiau nei 115 mln. išmaniųjų telefonų.
Esant tokiai situacijai, asmeninių kompiuterių gamintojai jaučiasi šiek tiek neužtikrintai. Be abejo, staliniai kompiuteriai niekur nedings, tačiau juos jau spaudžia nešiojamieji kompiuteriai ir tie patys išmanieji telefonai. Jei europiečiai su šia padėtimi jau praktiškai susitaikė, tai JAV pirkėjai dar tik pratinasi prie naujų mobiliosios technikos galimybių. Apie tai atvirai kalba investicinės įmonės „Canalys“ analitikas Pete Cunningham.
Pagrindinius šio rinkos segmento plėtros nuopelnus, aišku, gali prisiimti „Apple“, išleidusi „iPhone“. Atsiradus naujoms galimybėms naudotis internetu, daugelis vartotojų, palikę savo stalinius kompiuterius namie, vis mieliau renkasi mobilųjį internetą. Didelę išmaniųjų telefonų paklausą taip pat lemia ir socialinių tinklų populiarumas. Įdomu tai, kad daugelis išmaniųjų telefonų pirkėjų nenaudoja jokių papildomų programų savo telefone, o apsiriboja tik interneto naršykle bei žaidimais.
Dar vienu išmaniųjų telefonų privalumu netrukus gali tapti ir kaina. Juk šiandien panašų aparatą galima įsigyti viso labo už 200-300 JAV dolerių, o tai yra daug pigiau, nei pirkti naują kompiuterį.