Didžiausio pasaulyje mobiliųjų taikomųjų programų ir žaidimų portalas „GetJar.com“ tvirtina, kad kompanijai „Apple“ atvėrus „iPhone“ telefonų kodą, šių telefonų savininkams netruks tapti prieinamos keletas tūkstančių naujų mobiliųjų programų. Visgi, masinio mobiliųjų programų kūrimo šiems telefonams neprognozuojama.
„Nemanau, kad mobiliųjų taikomųjų programų kūrėjai ims masiškai kurti dar neatrastas programas, skirtas tik „iPhone“ telefonams – greičiau prognozuočiau, kad bus adaptuojamos jau sukurtos ir kituose modeliuose puikiai veikiančios bei populiarios programos „iPhone“ platformai. Kitaip tariant, atvertas programinis kodas nepakeis visų vartotojų įpročių – jis tik atvers galimybes „iPhone“ savininkams naudotis galimybėmis ir programomis, kurios populiarios tarp kitų telefonų savininkų visame pasaulyje“, - tvirtina „GetJar“ vadovas Ilja Laurs.
Įvairių mobiliųjų telefonų savininkai „GetJar“ tinklalapyje gali rasti per 10 tūkst. mobiliųjų taikomųjų programų – nuo interneto naršyklių ir el. pašto programų iki skaičiuotuvų ir mobiliųjų gitaros pamokų. I. Laurs mano, kad populiariausios jų netruks būti pritaikytos veikti „iPhone“ telefonuose.
„Kaip ir kituose telefonuose, taip ir „iPhone“ modeliuose populiariausios turėtų būti bendravimo programos - greitųjų žinučių (messengers), socialinių tinklų, pokalbių ir blogų rašymo programos“, - tikina „GetJar“ vadovas.
Jis taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad „iPhone“ pardavimai nėra tokie dideli, kaip šiam telefonui skiriamas dėmesys. „Apple“ pateikiamais duomenimis 2007 m. buvo parduota 3,7 mln. „iPhone“ telefonų, o iki 2008 m. pabaigos tikimasi parduoti apie 10 mln. šių prietaisų. Tuo tarpu „Nokia“ skelbė, kad per praėjusių metų paskutinįjį ketvirtį pardavė rekordinį kiekį – 133 mln. – mobiliųjų telefonų.
„Vadinasi, „iPhone“ per pusmetį sugebėjo parduoti maždaug tiek telefonų, kiek „Nokia“ parduoda per dvi dienas. Tad rinka nėra tokia didelė ir kūrėjams naudingiau išleisti programas, kurios veikia daugiau nei viename telefono modelyje“, - tvirtina I. Laurs.
Visgi, anot jo, atskleidusi „iPhone“ programos kodą „Apple“ turi vieną didelį pranašumą prieš konkurentus – vieningą platformą.
„Telefonų kūrėjams sunkiausia sukurti programas, kurios gerai veiktų daugelyje skirtingų telefonų. Pasitaiko, kad gerai veikianti programa viename „Motorola“ telefono modelyje, kitame neveiks. Todėl būtina labai plačiai programas testuoti. Tuo tarpu „iPhone“ telefonuose naudojama viena ir ta pati platforma, tad sukurtą programą pakanka išbandyti viename „iPhone“ telefone ir ji puikiai veiks visuose „iPhone“ platformą turinčiuose įrenginiuose“, - teigia „GetJar“ vadovas.