Vis daugiau mobiliųjų telefonų savininkų į savo prietaisus atsisiunčia Biblijos ar jos skaitinių programas. Gruodžio mėnesį, palyginus su šių metų birželiu, Biblijos programų parsisiuntimai visame pasaulyje išaugo 50 procentų, o Lietuvoje – net 70 proc., rodo didžiausio mobiliųjų aplikacijų portalo „GetJar“ statistika.
„Biblijos parsisiuntimų skaičius kas mėnesį ūgteli maždaug 6-7 proc. ir ateityje turėtų dar intensyviau didėti. Augimą lemia tobulėjantys telefonai bei vis labiau įgundantys vartotojai. Nors Lietuvoje maldaknyges į savo mobiliuosius telefonus parsisiunčia dar sąlyginai nedaug gyventojų, mūsų šalyje augimo rodikliai itin ženkliai didėja“, - teigia „GetJar“ portalą sukūrusios ir valdančios lietuvių bendrovės „GetJar Baltic“, vadovas Ilja Laurs.
Remiantis „GetJar“ tinklalapio statistika, gruodžio mėnesį vartotojai visame pasaulyje mobiliąją Bibliją parsisiuntė maždaug 60 tūkst. kartų, daugiausia parsisiuntimų įvykdė Didžiosios Britanijos ir JAV gyventojai. Lietuvos vartotojai Biblijos programą per pastarąjį mėnesį atsisiuntė 1 tūkst. kartų o iš viso Šventojo rašto skaitinius savo mobiliuosiuose telefonuose turi apie 10 tūkst. šalies piliečių.
Didžiausiame mobiliųjų aplikacijų tinklalapyje vartotojams siūloma maždaug 40 krikščioniškosios Biblijos programų, kuriose – Šventojo rašto skaitiniai anglų, indoneziečių, ispanų kalbomis, taip pat atskiros Liturgijos ar skaitiniai apie krikščionišką pasaulį. Absoliuti dauguma šių programų yra nemokamos ir pakankamai nedidelės – nuo 15 kilobaitų iki 2 megabaitų. Populiariausi – „KJV Go Bible“, „The Holy Bible“, „Alkitab Go Bible“ ir kiti mobilieji Šventojo rašto skaitiniai. Anot I. Laurs, staigesnio Biblijos programų parsisiuntimų kilimo laukiama per artimiausias porą savaičių po šv. Kalėdų, nes žiemos švenčių proga daugybė žmonių gauna dovanų naujus telefonus ir įsidiegia juose pamėgtas programas.
„GetJar“ statistika rodo, kad mobilieji telefonai pakeičia tradicines maldaknyges ne tik krikščionims. Didelio dėmesio sulaukia ir islamiškojo Korano mobiliosios programos. Jos leidžia savo mobiliajame telefone ne tik nuolat turėti tekstus, bet ir nustatyti tikslų maldos laiką pagal laiko zoną, kurioje esama bei turi daug kitų musulmonams svarbių funkcijų. „GetJar“ pastebi, kad Korano parsisiuntimai šiemet buvo aktyvūs prieš ir per musulmonų pasninko mėnesį – Ramadaną. Rugsėjo mėnesį, kuomet musulmonai laikėsi Ramadano, Korano programų parsisiuntimų skaičius buvo 200 proc. didesnis nei įprastai. Į lietuvių mobiliuosius telefonus Koranas buvo parsisiųstas 100 kartų.