JAV aeronautikos ir kosmoso agentūra NASA paskelbė pirmosios žmonių kelionės į Marsą planus. Agentūra tikisi išsiųsti nedidelę kosmonautų komandą į Marso misiją 2031 m., o kelionėje jiems tektų praleisti apie 30 mėn. Amerikiečiams kol kas sunkiai sekėsi prognozuoti, kiek tokia kelionė kainuos. Nurodytos sąmatos ribos svyruoja nuo 20 iki 450 milijardų JAV dolerių.
Kosmonautų kelionė iš Žemės į Marsą truktų pusmetį. Dar prieš tai – 2029-2030 m. į „raudonają planetą“ atskirai būtų išsiųstas krovinys ir gyvenimui Marso sąlygomis reikalinga įranga. Pačioje planetoje misija praleistų 16 mėnesių, o išgyvenimui naudotųsi atomine energija
Dėl ilgos kelionės trukmės teks ieškoti nestandartinių sprendimų, susijusių su maistu, deguonimi ir kosminio laivo technine priežiūra. Kosmonautams veikiausiai teks patiems augintis daržoves ir vaisius, be to, jie turės būti ypač gerai apmokyti, kad galėtų skrydžio sąlygomis patys taisyti bet kokius gedimus ir, esant reikalui, netgi savarankiškai pasigaminti reikiamas detales.
Kosminiame laive bus naudojamos taip vadinamos uždaro ciklo sistemos, kuriose visi įmanomi resursai, įskaitant vandenį ir deguonį, bus perdirbami ir naudojami daug kartų. Pats laivas turėtų sverti palyginti labai mažai – apie 400 tonų.
Kol kas Marso misijos planuose yra ir nemažai spragų. NASA teks spręsti žmonių apsaugos nuo aukšto ilgalaikio radiacijos lygio atvirame kosmose problemą, efektyvios medicininės priežiūros klausimus. Taip pat mokslininkų nerimą kelią tai, kad bent jau dabartinėmis techninėmis sąlygomis kosmonautų kelionės beveik nebūtų įmanoma nutraukti anksčiau nei planuota ir saugiai sugrąžinti juos į Žemę.