Kinijos mokslininkai sukūrė metodą, leidžiantį iš panaudotų baterijų išgauti beveik 100 proc. ličio. Šia inovacija sprendžiamas esminis augančios elektromobilių rinkos iššūkis: kaip ekologiškai atsakingai ir ekonomiškai efektyviai tvarkyti didėjantį panaudotų baterijų kiekį.
Kelių Kinijos universitetų, įskaitant Centrinį Pietų universitetą, mokslininkai sukūrė „neutralaus išplovimo“ metodą, kuris labai pagerina baterijų perdirbimo efektyvumą. Skirtingai nuo tradicinių metodų, kurie remiasi aštriomis cheminėmis medžiagomis ir kelia pavojų aplinkai, šiame naujajame procese naudojamas neutralus tirpalas ir aminorūgštis glicinas.
Šis metodas leidžia vos per 15 minučių išgauti 99,99 proc. ličio, 97 proc. nikelio, 92 proc. kobalto ir 91 proc. mangano. Toks greitis ir efektyvumas yra gyvybiškai svarbus apdorojant milijonus elektromobilių baterijų, kurios, kaip tikimasi, baigs tarnauti per ateinantį dešimtmetį.

Šis proveržis labai naudingas aplinkai. Taikant tradicinius perdirbimo metodus dažnai naudojamos cheminės medžiagos, kurios gali patekti į aplinką ir ją užteršti. Neutralaus išplovimo procesas sumažina kenksmingų šalutinių produktų atsiradimo riziką, todėl tai yra saugesnis ir tvaresnis būdas. Sutrumpėjus perdirbimo laikui, sumažėja ir išlaidos, todėl baterijų perdirbimas tampa ekonomiškai naudingesnis.
Šios naujovės atsiradimo laikas yra labai svarbus. Visame pasaulyje vis labiau populiarėjant elektromobiliams, didėja ir patikimos akumuliatorių perdirbimo infrastruktūros poreikis. Jungtinėse Amerikos Valstijose baterijų perdirbimo pramonė plečiasi, į ją daug investuoja tiek viešasis, tiek privatusis sektoriai.
Svarbų vaidmenį atlieka Infliacijos mažinimo įstatymas, nes pagal jį JAV perdirbti akumuliatoriai laikomi amerikietiškais, neatsižvelgiant į jų pirminę gamybos vietą. Tai skatina perdirbimą šalies viduje ir mažina priklausomybę nuo užsienio tiekimo grandinių. Net jei politinė situacija keisis, baterijų paklausa išliks, nes ją skatins įvairios ne tik elektromobilių, bet ir hibridinių automobilių, energijos kaupimo sistemų ir kitų technologijų taikymo sritys.
Akumuliatorių perdirbimo pažanga mažina poveikį aplinkai ir gali sumažinti naujų elektromobilių akumuliatorių kainą. Pakartotinai panaudodami vertingas medžiagas, tokias kaip litis, nikelis ir kobaltas, gamintojai gali sumažinti priklausomybę nuo žaliavų gavybos, kuri yra brangi ir žalinga aplinkai. Šis uždaro gyvavimo ciklo metodas baterijų gamyboje yra labai svarbus ilgalaikiam elektromobilių pramonės tvarumui.