Italijos mokslininkai iš Kamerino universiteto sukūrė pigų ir labai veiksmingą sidabro išgavimo iš senų saulės baterijų metodą. Tyrimas paskelbtas moksliniame žurnale „Environmental Technology & Innovation“ (ETI).
Asociatyvi Tautvydo Levinsko nuotr.
Komanda naudojo aktyvuotą persulfato pagrindą kartu su amoniaku sidabrui atskirti nuo vario, esančio panaudotų saulės baterijų elektros grandinėse.
Siekdami nustatyti tinkamą kiekvienos medžiagos kiekį, kurį reikia naudoti šiame procese, mokslininkai atliko kelias reakcijas, naudodami skirtingus kintamuosius, pavyzdžiui, amoniako koncentraciją, o kitus kintamuosius, pavyzdžiui, maišymo greitį ir temperatūrą, paliko pastovius.
Atlikę keletą eksperimentų, mokslininkai nustatė tinkamą veiksnių derinį – amoniako koncentracija buvo 0,5 mol/l, o kalio persulfato – 0,2 mol/l. Reakcija truko vieną valandą ir užtikrino 85 proc. sidabro, esančio tiriamajame mėginyje, atskyrimą. Tada komanda atliko elektrodinio nusodinimo, oksidacijos ir redukcijos mainus, kad gauto sidabro dalis pasiektų 98,7 proc.
Anksčiau mokslininkai buvo privertę bakterijas išgauti litį ir kobaltą iš senų baterijų ir kitų elektros šiukšlių.