Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 23 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 22 d. 17:37
Svečiai gali „pavaišinti“ virusais: kodėl namuose būtinas „Šlepečių Wi-Fi“?
Lapkričio 22 d. 14:36
Didelei daliai vyresnių žmonių skaitmeninės paslaugos – sunkiai prieinamos
Lapkričio 22 d. 11:21
Medžiodami nuolaidas išlikite budrūs: ekspertas pataria, kaip netapti sukčių auka perkant internetu
Lapkričio 22 d. 08:16
Failų bendrinimo technologijos: kaip jos prisitaiko prie augančių šiuolaikinio žmogaus poreikių?
Lapkričio 21 d. 20:39
Asfaltas klojamas, o ryšys stringa: kodėl infrastruktūros spragos stabdo skaitmeninę pažangą Lietuvoje?
Lapkričio 21 d. 18:37
Norite kalbėti vokiškai, itališkai ar kiniškai? „Microsoft Teams“ atnaujinimas pavers jus poliglotu
Lapkričio 21 d. 16:45
5 tendencijos 2025-iesiems: žmonės ieško pusiausvyros tarp technologijų ir realybės, vis labiau vertina autentiškumą
Lapkričio 21 d. 14:24
NKSC įspėja apie dažniausias Juodojo penktadienio apgavystes
Lapkričio 21 d. 12:29
Palygino IT ir automobilių gigantus: į akis krenta sudėtinga problema
Lapkričio 21 d. 10:12
Elektronikos prekių pardavimai per Juodąjį penktadienį: taupysime ne tik dėl akcijų
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Naujienos » Mokslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Lietuvos kosmoso sektorius ir toliau veržiasi į priekį: EKA finansuos net 8 šalies projektus

Publikuota: 2024-07-11 09:21
Tematika: Mokslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Europos kosmoso agentūra (EKA) kartu su Lietuvos delegacija patvirtino EKA Trečiųjų šalių programos (angl. Requesting party activities (RPA)) rekomenduojamų finansuoti projektų sąrašą, kuriame – net aštuonios Lietuvos verslo ir mokslo institucijų projektų paraiškos. Jų įgyvendinimui numatoma skirti beveik 1 mln. eurų.

„Lietuvos mokslo institucijos ir kosmoso srities verslai jau dabar sėkmingai kuria pasauliniu mastu konkurencingus sprendimus, taip užtikrindami dar spartesnį šio sektoriaus augimą mūsų šalyje. Dar praėjusiais metais pristatėme Lietuvos kosmoso sektoriaus plėtros koncepciją, kurioje iškėlėme tikslą šį sektorių išauginti dešimteriopai ir jo vertę padidinti iki 1 proc. šalies BVP. Neabejoju, kad šis pasiekimas taip pat reikšmingai prisidės prie tikslų įgyvendinimo ir padės Lietuvai tapti dar konkurencingesne kosmoso sektoriaus paslaugų tiekėja“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Numatoma, kad EKA RPA finansavimas bus skirtas net dviem UAB „Geomatrix“ projektams, taip pat UAB „Geldbaltic“, Fizinių ir technologijos mokslų centrui (FTMC), UAB „Bioanalizės sistemos“, UAB „Uvireso“, UAB „Adscensus“ ir Vilniaus Gedimino Technikos universitetui („Vilnius Tech“).

„Lietuvos kosmoso pramonei yra itin svarbu dalyvauti EKA veiklose, tokiu būdu stiprinant turimus savo pajėgumus ir įsitraukiant į tarptautines tiekimo grandines. Tai, kad viena iš įmonių pretenduoja gauti finansavimą net dviem projektams, o ir bendrai į finansavimą siekiančių įmonių veiklų įvairovė, neabejotinai yra įrodymas, kad mūsų kosmoso pramonė jau dabar yra konkurencinga ir tikime, kad šie projektai padės pasiekti proveržį viešųjų paslaugų kūrime ir diegime naudojant palydovinius žemės stebėjimo duomenis“, – nurodo Inovacijų agentūros „Space Hub LT“ grupės ekspertas Eigirdas Sarkanas.

Siekia fasilituoti šalies kosmoso ekosistemą

Siekiant atverti naujas inovacijų taikymo ir bendradarbiavimo kosmoso srityje galimybes bei į Lietuvą pritraukti naujų šio sektoriaus įmonių, Inovacijų agentūros „Space Hub“ grupė reguliariai organizuoja renginius ir susitikimus, vizitus įmonėse su EKA ekspertais, su įmonėmis ir mokslo institucijomis dalyvauja tarptautinėse parodose bei, svarbiausia, kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kolegomis atstovauja Lietuvos kosmoso sektoriaus interesams įvairiuose EKA formatuose.

Dar 2023 m. spalio mėnesį šios grupės nariai Lietuvos verslo ir mokslo institucijų atstovus, besispecializuojančius arba turinčius potencialo veikti kosmoso srityje, kvietė pasinaudoti EKA RPA kvietimu, skirtu išimtinai Lietuvai, ir teikti paraiškas finansavimui gauti. Organizuoti ir individualūs susitikimai su EKA ekspertais, teiktos konsultacijos dėl įmonių turimų idėjų potencialo ir galimybių sėkmingai dalyvauti EKA RPA kvietime.

„Mūsų darbas iš esmės yra fasilituoti Lietuvos kosmoso ekosistemą, padėti mūsų mokslo bei verslo institucijoms rasti partnerių ir susigaudyti EKA biurokratijos labirintuose. EKA kontekste – padedame mūsų šalies įmones suvesti su tinkamais atstovais ir ekspertais tam, kad jos galėtų patekti į tarptautines tiekimo grandines. Vis dar šviežias pavyzdys, susijęs su dvejomis Lietuvos palydovinių Žemės stebėjimo duomenų pritaikymo ir paslaugų kūrimo įmonėmis „Coetus“ ir „Geomatrix“, kurios kartu su vienu didžiausių visos Europos kosmoso pramonės flagmanu OHB įgyvendina „Baltic GTIF“ projektą“, – dalijasi ekspertas.

Norinčių dalyvauti EKA programose – rekordinis skaičius

Šių veiklų rezultatus rodo ir tai, kad vien šiais metais sulaukta rekordinio skaičiaus EKA finansavimo priemonėse norinčių dalyvauti verslo ir mokslo atstovų paraiškų.

„Iki šiol vyravo klaidingas įspūdis, kad kosmosas yra labai specifinė sritis, susijusi tik su palydovais, raketomis, kosmoso tyrinėjimais ar planetomis. Iš dalies šis įspūdis yra natūralus, tačiau realybė yra visai kitokia, nes kosmoso srities inovacijos ir technologijos gali ir yra pritaikomos ant žemės ir jomis naudojamės kasdien. Net ir socialiniai mokslai kosmoso srityje turi savo nišą ir ji taps dar svarbesne, kuomet kosmoso misijos taps dar ilgesnėmis ir gerokai tolimesnėmis, nes turės būti sprendžiami sociologiniai bei psichologiniai astronautų komandų iššūkiai“, – teigia E. Sarkanas.

Vis tik, jo teigimu, pastaraisiais metais šis požiūris keičiasi ir vis daugiau šalies įmonių drąsiau žengia pirmuosius žingsnius pritaikant savo kuriamas technologijas bei inovacijas kosmoso sektoriuje.

„Vis daugiau įmonių rodo susidomėjimą dalyvauti įvairiose programose. Vien šiame paskutiniame EKA RPA kvietime, buvo sulaukta 26 paraiškų, kai, tuo tarpu, 2022 m. sulaukėme 10, o 2021 m. – vos 3 paraiškų. Todėl ir toliau kartu su EKA atstovais dirbsime su ekosistema, organizuosime seminarus, mokymus bei individualius susitikimus tik dar labiau sustiprindami bendradarbiavimą“, – sako Inovacijų agentūros ekspertas.

Šalies mokslo institucijos ir kosmoso srityje veikiančios įmonės jau dabar aktyviai dalyvauja ne tik EKA RPA programoje, tačiau ir įvairiose pasirenkamosiose EKA programose, tokiose kaip ARTES Scylight ar General Support Technology Programme (GSTP), kurios kvietimas teikti paraiškas vyko pavasarį ir visai netrukus bus pasidalinta šio kvietimo rezultatais.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Lietuvos mokslininko tyrimai gali pakeisti robotų ateitį

Automatizacija yra neatsiejama šiuolaikinio pasaulio dalis, todėl robotų tikslumas tampa vis svarbesniu veiksniu įvairiose srityse – nuo pramoninės gamybos iki medicinos. „Vilnius Tech“ alumnas Marius Šumanas savo doktorantūros studijų metais gilinosi į robotų pozicionavimo klaidų mažinimą, pasitelkdamas inovatyvius mašininio mokymosi metodus.

Keista Urano magnetosfera – trumpalaikė?

1986 metais pro Uraną praskrido „Voyager 2“ – kol kas vienintelis žmonių sukurtas prietaisas, lankęsis šios planetos apylinkėse. Jis dar daugybę planetos ir palydovų nuotraukų bei atliko kitokių matavimų. Gauti duomenys, susiję su planetos magnetosfera, nustebino mokslininkus.

Ar Saulės ašigaliuose rasime sūkurių?

Planetų atmosferose dažnai aptinkame ašigalinius sūkurius. Jų yra ir Žemėje – juos riboja ašigalinės sraujymės, atskiriančios šaltą ašigalių orą nuo ramesnio vidurinių platumų, – ir dujinėse planetose. O ar yra kas nors panašaus Saulėje?

2024 m. lapkritis
2024-11-20 12:19
Dirbtinio intelekto kvailumas ir kitos temos tarpdisciplininėje KTU SHMMF konferencijoje
2024-11-19 21:05
Krovinių svaidymas iš Mėnulio
2024-11-18 09:31
Pagerbtos Baltijos šalių stipendijų konkurso „Moterims moksle“ laureatės
2024-11-16 18:42
Potvyniai nesferiškuose dangaus kūnuose
2024-11-15 13:25
Marso pluta – druskinga ir kieta
2024-11-14 21:11
Radijo žybsniai – masyviose galaktikose
2024-11-14 15:23
Masinančios antraštės – evoliuciniai mūsų smegenų spąstai, arba kodėl vartojame per daug informacijos
2024-11-14 13:17
Senovinio Marso vandenyno istorija
2024-11-13 21:04
Membraniniai kosminiai teleskopai
2024-11-10 09:13
Net trys KTU jaunosios tyrėjos – pasauliniame mokslinių tyrimų „pičų“ pusfinalyje
2024-11-09 12:26
Geresni erdvėlaivių varymo algoritmai
2024-11-07 13:24
Lietuvos tyrėjos – Baltijos šalių stipendijų konkurso „Moterims moksle“ laureatės
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama