Emocinis skausmas dėl nutrūkusių romantiškų santykių gali būti toks stiprus, kad net yra priskiriamas klinikinėms būsenoms ir įvardijamas kaip meilės traumos sindromas (angl. love trauma syndrome, LTS). Tačiau norintys išsigydyti sudaužytą širdį, gali sulaukti pagalbos. Tyrimai rodo, kad 400 svarų sterlingų kainuojančių ausinių dėvėjimas vos keletą minučių per dieną gali palengvinti kančią, padėti atsikratyti negatyvaus požiūrio į gyvenimą ir įveikti depresiją, galinčią pasireikšti po nepavykusių santykių, skelbia „The Guardian“.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr. |
---|
Tyrimo metu 36 meilės traumos sindromą patyrę savanoriai nešiojo įrenginį, stimuliuojantį smegenis silpna elektros srove.
Savanoriai buvo suskirstyti į tris grupes ir penkias dienas du kartus per dieną po 20 minučių nešiojo specialias ausines. Vienoje grupėje srovė buvo nukreipta į dorsolateralinę prefrontalinę žievę (DLPFC). Kitoje grupėje – į ventrolateralinę prefrontalinę žievę (VLPFC). Trečioje grupėje įrenginys buvo išjungtas. Abu smegenų regionai, į kuriuos buvo nukreipta ausinių skleidžiama srovė, dalyvauja savanoriškame emocijų reguliavime.
Meilės traumos sindromas gali sukelti emocinį nerimą, depresiją, nemigą, nuotaikų svyravimus, įkyrias mintis, didesnę savižudybės riziką, nesaugumo, bejėgiškumo ir kaltės jausmą.
Tyrimo išvadose teigiama, kad DLPFC stimuliacija buvo veiksmingesnė nei VLPFC stimuliacija.
„Tiek DLPFC, tiek VLPFC protokolai reikšmingai sumažino LTS simptomus, o intervencija palengvino depresinę būseną ir nerimą, palyginti su kontroline grupe, – reziumavo tyrimą atlikę mokslininkai iš Vokietijos. – DLPFC protokolo teigiamas poveikis gydant meilės traumos sindromą buvo gerokai didesnis nei VLPFC protokolo.“
Praėjus mėnesiui po to, kai gydymas buvo nutrauktas, savanoriai vis dar jautėsi geriau.