Antradienį NASA paskelbė, kad atlikusi daugybę bandymų ir kruopščiai apsvarsčiusi galimybes, nusprendė, jog jos kosminis teleskopas „Hubble“ nuo šiol mokslinius tyrimus vykdys naudodamas tik vieną giroskopą, skelbia NASA.
Iš šešių šiuo metu kosminiame aparate esančių giroskopų trys tebėra aktyvūs. Jie matuoja teleskopo posūkio greitį ir yra sistemos, nustatančios ir kontroliuojančios teleskopo nukreipimo kryptį, dalis. Per pastaruosius šešis mėnesius vienas giroskopas vis dažniau rodė klaidingus rezultatus, todėl erdvėlaivis ne kartą perėjo į saugųjį režimą ir sustabdė mokslinius stebėjimus, kol buvo laukiama naujų nurodymų iš Žemės.
Nors komandai ne kartą pavyko iš naujo nustatyti giroskopo elektroniką ir į Žemę grąžinti normalius duomenis, rezultatai buvo tik laikini, kol problema vėl neiškildavo, kaip gegužės pabaigoje.
Hubble'io teleskopas / NASA nuotr.
Siekdama grįžti prie nuoseklių mokslinių operacijų NASA perveda erdvėlaivį į seniai svarstytą veiklos režimą – „Hubble“ dirbs tik su vienu giroskopu, o kitas giroskopas bus naudojamas ateityje.
1990 m. paleistas „Hubble“ daugiau nei dvigubai viršijo numatytą eksploatavimo trukmę ir jau daugiau nei tris dešimtmečius stebi visatą.