Pietų Kinijos technologijos universiteto mokslininkai įžvelgė didelį geriančio paukščio žaislo potencialą. Jiems pavyko modifikuoti šią linksmą smulkmeną į elektros generatorių, galintį ilgą laiką maitinti silpnos srovės elektroniką.
Generatoriaus pagrindą sudaro stiklinės kolbos, sujungtos plonu vamzdeliu ir galinčios svyruoti ant pagrindo. Konstrukcija pripildyta metileno chlorido, kuris iš dalies yra skystas, iš dalies – dujinis.
Kai pro paukščio „galvos“ medžiaginę dangą į kolbą patenka vandens, dujų ir skysčio santykis kolboje pasikeičia. Dėl to pasislenka sistemos svorio centras ir konstrukcija pradeda cikliškai judėti, taip sukurdama pojūtį, kad „paukštis geria vandenį“.
Tyrėjai papildė konstrukciją dviem disko formos nanogeneratoriaus moduliais. Pastarajame naudojamas triboelektrinis efektas, leidžiantis tam tikroms medžiagoms įgyti krūvį dėl tarpusavio trinties.
Generatorius, pavadintas DB-THG, buvo sėkmingai išbandytas laboratorijoje. Ateityje jis gali būti patobulintas, mokslininkai jau dirba šia kryptimi. Šis kūrinys optimaliai tinka elektronikai maitinti sunaudojant nedaug energijos, o jo privalumas – kaip „kuras“ naudojamas paprastas vanduo.
Bandymų metu įrenginys veikė 50 valandų, sunaudodamas tik 100 mililitrų vandens. Tuo pat metu išėjimo įtampos lygis siekė 100 V, todėl visiškai veikė 20 skystųjų kristalų ekranų, temperatūros jutikliai ir skaičiuotuvas.