JAV mokslininkai, tiriantys visatą naudodami iš palydovų gautus mikrobanginio švytėjimo pasiskirstymo duomenis atrado kosmose tuščią vietą, kurios apimtis – 1 milijardas šviesmečių (atstumas nuo Žemės iki Saulės – 8,3 šviesos minutės).
Atradimą padarė mokslininkai iš Minesotos universiteto. Jie rado gigantišką tuštumą, kurioje nieko nėra, jokių įprastų kosminių objektų: nei planetų, nei galaktikų, nei „juodųjų skylių“.
Astronomai neturi atsakymo, ką tai galėtų reikšti. Žinoma, panašūs reiškiniai buvo aptinkami ir anksčiau, bet atrasta teritorija tūkstančius kartų viršija seniau užregistruotas tuštumas.
Lawrence Rudnickas, vienas iš „didžiojo nieko“ atradėjų, buvo pritrenktas, pamatęs tyrimo išvadas. „Mes ne tik atradome tuštumą, kuri yra didesnė už kitas – mes atradome tokią milžinišką kosminę tuštumą, kurios ir įsivaizduoti negalėjome“, sakė jis. Mokslininkui antrina kolegė Liliya R. Williams: „tai, ką mes atradome – nenormalu“.
Viskas prasidėjo nuo to, kad Nacionalinė astrofizikos laboratorija, daranti kosminės erdvės radionuotraukas, vienoje vietoje užfiksavo 45 proc. materijos mažiau, nei įprasta. O ir ta materija, kuri buvo, pasirodė esančios žvaigždės tarp Žemės ir tuštumos, nutolusios 10-15 milijardų šviesmečių. Tuomet L. Rudnickas patikrino duomenis, kuriuos gavo iš kito radioteleskopo, fiksuojančio foninį spinduliavimą ir jo neaptiko iš viso. Vienintelis paaiškinimas, mano L. Rudnickas, yra toks: tiriamoje vietoje nieko nėra.