NASA pristatė naują jaunų žvaigždžių spiečiaus vaizdą. Pasukus jį atitinkamu kampu ir parinkus spalvas, dangaus kūnų telkinys nuotraukoje primena kosminę Kalėdų eglę.
NGC 2264 žvaigždžių spiečius / NASA, T.A. Rector ir B.A. Wolpa nuotr.
Jaunų – nuo 1 iki 5 mln. metų amžiaus – žvaigždžių spiečius NGC 2264 yra mūsų Paukščių tako galaktikoje, maždaug už 2 500 šviesmečių nuo Žemės. Kai kurios žvaigždės telkinyje yra palyginti mažos, o kai kurios – gana didelės, nuo vienos dešimtosios Saulės dydžio iki septynių kartų didesnės už mūsų žvaigždę.
Nacionalinio mokslo fondo 0,9 m teleskopas „WIYN“, esantis Kitt Peak (JAV) viršukalnėje, užfiksavo tarpžvaigždinėje erdvėje esančią dujų ir dulkių miglą. Jos duomenys atvaizduojami žalia spalva, atitinkančia eglutės „pušų spyglius“.
Mėlynos ir baltos lemputės (kurios mirksi animuotame paveikslėlio variante) yra jaunos žvaigždės, skleidžiančios rentgeno spindulius, kuriuos aptiko NASA rentgeno spindulių observatorija „Chandra“.
Infraraudonųjų spindulių duomenys reprezentuoja bendrojo plano ir fonines žvaigždes, kurios spindi kaip baltos dėmelės juodoje erdvėje.
Šis vaizdas pasuktas pagal laikrodžio rodyklę maždaug 160 laipsnių kampu nuo astronominio standarto, kai šiaurė nukreipta į viršų, todėl atrodo, kad medžio viršūnė yra link vaizdo viršaus.