Elektronika.lt
 2024 m. gruodžio 29 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 29 d. 11:24
Vandenilis – tvaresnė transporto ateitis: mažina ne tik iškastinių degalų sąnaudas, bet ir CO2 emisiją
Gruodžio 28 d. 11:14
Kodėl nereikėtų palikti telefono įkrauto elektros lizde (3)
Gruodžio 27 d. 17:47
Lietuvos inovacijos 2024-aisiais: informacinių ir ryšių technologijų proveržis bei sustiprėjusi startuolių ekosistema
Gruodžio 27 d. 11:36
Kaip ištaisyti „Universal Clipboard“ problemą „macOS“
Gruodžio 26 d. 11:22
Prenumeratoms – vidutiniškai 700 eurų per metus: kaip jas pagaliau atšaukti?
Gruodžio 25 d. 11:23
Tyrimas atskleidė, kad dėl DI autoriai gali netekti beveik ketvirtadalio pajamų
Gruodžio 24 d. 11:13
Kaip šventiniu laikotarpiu apsipirkti saugiau?
Gruodžio 23 d. 17:33
Mobilieji ir kompiuteriniai žaidimai: būdas kovoti su šventiniu stresu?
Gruodžio 23 d. 11:31
Dirbtinio intelekto sprendimai kibernetiniam saugumui užtikrinti VU Kauno fakultete
Gruodžio 22 d. 11:24
Energetikos sektoriaus laukia pokyčiai – alternatyvų yra, bet ar užteko laiko pasiruošti?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Naujienos » Mokslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Ekspertai pripažino: dalis Lietuvos mokslo ir studijų institucijų vykdo aukšto lygio tarptautinę mokslo veiklą

Publikuota: 2023-11-13 19:34
Tematika: Mokslo naujienos
Inf. šaltinis: LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Lietuvos mokslo ir studijų institucijų atliekamų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) kokybė nuosekliai gerėja, o šalies mokslininkai sulaukia tarptautinio pripažinimo. Net 7 institucijų mokslo veiklos kokybė vienoje ar keliose mokslo kryptyse yra aukščiausio arba arti aukščiausio tarptautinio lygio. Tai nustatė tarptautinės mokslo bendruomenės ekspertai, vertinę Lietuvos mokslo ir studijų institucijų vykdomos MTEP kokybės lygį tarptautiniame kontekste, šios veiklos ekonominį ir socialinį poveikį bei perspektyvumą.

Ekspertai pripažino: dalis Lietuvos mokslo ir studijų institucijų vykdo aukšto lygio tarptautinę mokslo veiklą

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje pristatytas ministerijos ir Lietuvos mokslo tarybos (LMT) inicijuotas 2023 m. palyginamasis ekspertinis universitetų ir mokslinių tyrimų institutų MTEP veiklos vertinimas ir jo rezultatai.

„Šis vertinimas parodė, jog sistemingos pastangos stiprinti Lietuvos MTEP potencialą jau atnešė džiuginančių rezultatų – mūsų universitetų ir mokslinių tyrimų institutų vykdomų tyrimų kokybė reikšmingai paaugo, tyrėjai vis labiau įsitraukia į tarptautines veiklas ir yra pripažįstami tarptautinėje bendruomenėje. Vertinimas atskleidžia mūsų šalies institucijų vykdomų mokslinių tyrimų veiklų įvairovę, kokybę, potencialą bei reikšmingą indėlį į visuomenės gerovės kūrimą ir kylančių iššūkių sprendimą.

Pagal šio vertinimo rezultatus MTEP veikloms bus skirstomas ir bazinis finansavimas. Valstybės finansavimas šiai sričiai nuosekliai auga – per dvejus metus net 69 proc. Praėjusiais metais MTEP asignavimai, palyginti su 2021 m., išaugo 30 proc., o šiemet – dar 31 proc. ir sudarė iš viso 269 mln. eurų“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.

„LMT, organizuodama mokslo ir studijų institucijų ekspertinio MTEP vertinimo procesą, didelį dėmesį skyrė vertinimo kokybei – pradedant atsakingu aukšto lygio užsienio ekspertų parinkimu, skaidrumo ir nešališkumo principų laikymusi, paties proceso valdymui ir administravimui. Tikime, kad mūsų atliktu darbu akademinė bendruomenė pasitiki, tačiau, norėdami užtikrinti mūsų tolesnių vertinimo darbų kokybę, žengsime kitą žingsnį ̶ planuojame atlikti mūsų įvykdyto ekspertinio MTEP veiklos vertinimo ex-post kokybės analizę, įtraukdami ir bendruomenės narius. Siekiame sukurti Lietuvos mokslo vertinimo sistemą taikydami pačius aukščiausius tarptautinius kokybės standartus. Todėl mūsų pačių darbo auditas būtų vienas iš elementų, kuriuo tikimės užsitarnauti atviros, skaidrios ir kompetentingos organizacijos statusą“, – pabrėžia LMT pirmininkas dr. Gintaras Valinčius.

MTEP veikla labiau pripažįstama tarptautiniu mastu

Tarptautinės mokslo bendruomenės ekspertai įvertino, jog šiemet bendras visų Lietuvos mokslo krypčių kokybės balų vidurkis 5 balų skalėje pakilo iki 3,42. 2018 m. – po paskutinio tokio vertinimo – šis rodiklis siekė 2,88.​

Net 88 proc. vertintų mokslo krypčių ekspertų buvo įvardytos kaip aukšto lygio (nuo 3 iki 5 balų). Aukščiausias tarptautinis lygmuo – maksimalus 5 balų įvertinimas – pasiektas iš viso šešiose mokslo kryptyse.

Taip pat per penkerius metus reikšminga pažanga pasiekta tokiose mokslo kryptyse, kaip edukologija, sociologija, fizinė geografija, miškotyra ir kt.

Daugiau nei ketvirtadalyje vertintų mokslo ir studijų institucijų vykdomi išskirtinės svarbos MTEP darbai, o jų akademikai laikomi ypač svarbiais partneriais ir už akademinės bendruomenės ribų – viešajame ir privačiajame sektoriuose, visuomenėje​. Šie rezultatai rodo, kad vis didesnė dalis akademikų įsitraukia į veiklas, orientuotas į MTEP žinių sklaidą visuomenėje ir realų MTEP žinių pritaikymą, sprendžiant kylančius iššūkius visuomenėje, versle, viešajame sektoriuje.

Vertinimui suburta per 100 tarptautinių ekspertų

2023 m. palyginamąjį ekspertinį universitetų ir mokslinių tyrimų institutų MTEP veiklos vertinimą atliko tarptautinės mokslo bendruomenės nariai iš 26 užsienio šalių, tarp kurių ir mokslininkai iš Kembridžo, Birmingamo, Liverpulio universitetų (Jungtinė Karalystė), Sorbonos (Prancūzija), Groningeno (Nyderlandai), Vienos technologijos (Austrija), Helsinkio (Suomija), Berlyno technikos (Vokietija), Barselonos (Ispanija), Stokholmo (Švedija) universitetų, Trejybės koledžo (Airija) ir daugelio kitų aukšto lygio mokslo ir studijų institucijų.

Vertinimas vyko už 2018–2022 m. laikotarpį, jame dalyvavo iš viso 28 šalies mokslo ir studijų institucijos: 15 universitetų ir 13 mokslinių tyrimų institutų. Kitas toks ekspertinis MTEP veiklos vertinimas planuojamas 2028 m.

Ministerija nuosekliai stiprina MTEP sritį

Lietuvoje siekiant paskatinti aktyvią MTEP plėtrą, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija yra priėmusi nemažai sprendimų.

Kitąmet valstybės finansavimas MTEP sričiai augs beveik 77 mln. eurų. Iš viso MTEP finansavimas 2024 m. sieks apie 346 mln. eurų.

Patobulintas mokslo finansavimo modelis. Pagal 2023 m. palyginamojo MTEP vertinimo rezultatus Lietuvos universitetams ir mokslinių tyrimų institutams bus paskirstyta 70 proc. valstybės biudžeto bazinio finansavimo lėšų visų mokslo sričių MTEP veiklai plėtoti per ateinančius penkerius metus. Likusius 30 proc. MTEP finansavimo sudarys skatinamasis finansavimas už kasmetinio MTEP vertinimo rezultatus.

Taip pat startavo mokslinių tyrimų stiprinimo programa „Universitetų ekscelencijos iniciatyva“, skirta paskatinti valstybinius universitetus gerinti mokslo lygį, mokslo rezultatų poveikį, pritraukti daugiau aukšto lygio tyrėjų. Pagal programą universitetams šiemet skiriamas 4 mln. eurų valstybės finansavimas stiprinti pasirinktas didžiausio potencialo sritis bei mokslininkų kompetencijas, plėtoti MTEP reikalingą infrastruktūrą. Iki 2027 m. mokslui universitetuose stiprinti iš viso numatyta 57,5 mln. eurų.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
KTU doktorantė ieško alternatyvų nesaugiems akumuliatoriams

KTU doktorantė elektronikos prietaisuose bando pritaikyti natrio jonų akumuliatorius, kurie būtų pigesnė ir draugiškesnė aplinkai alternatyva, padėsianti išspręsti sprogimo ar gaisro problemas.

Elipsinių galaktikų ir baldžų kilmė

Didžioji dalis žvaigždžių šiandieninėje Visatoje randamos sferoiduose – elipsinėse galaktikose ir diskinių galaktikų centriniuose telkiniuose, kurie dar vadinami baldžais (nuo angliško termino bulge). Kaip jie atsirado?

Kometos vanduo – beveik žemiškas

Iš kur Žemėje atsirado vanduo? Mokslininkai jau seniai nesutaria šiuo klausimu. Vienas iš galimų šaltinių yra kometos. Prieš dešimtmetį Europos kosmoso agentūros zondas „Rosetta“, skriedamas šalia kometos 67P/Čuriumov-Gerasimenko, atliko jos uodegos matavimus.

2024 m. gruodis
2024-12-19 09:22
VU astrofizikai: „Tik ištyrus žvaigždę galima detaliai ištirti ir jos planetas“
2024-12-15 07:23
Vilniaus universitete ištobulintas tyrimų metodas gali padėti kurti tris kartus pigesnius ir efektyvesnius saulės elementus
2024-12-14 13:19
Organikos kupinas Cereros vandenynas
2024-12-13 15:25
Kelionė į Marsą – asteroidu?
2024-12-12 09:20
Ryugu bombarduoja mikrometeoroidai
2024-12-11 15:43
Saulės čiurkšlių pabėgimas
2024-12-06 16:52
Tarpgalaktinių gijų savybės
2024-12-05 20:37
Pulsarai mirga labiau nei tikėtasi
2024-12-05 13:44
KTU įvyko tarptautinė konferencija „Intermediality in Communication“: idėjos, kurios jungia pasaulį
2024-12-04 19:25
Prezidentas apdovanojo geriausių 2023 metų mokslinių disertacijų autorius
2024-12-04 13:39
Lėtai periodiškas radijo šaltinis
2024-12-03 16:32
Milžiniški rūko sūkuriai Jupiteryje
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama