Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 24 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 23 d. 15:27
„Garmin“ pristato pirmąjį didelio formato nardymo kompiuterį „Descent X50i“
Lapkričio 23 d. 11:37
Išmani vaikystė: ekspertė apžvelgia, kokius įgūdžius ugdo programavimas, robotika ir dirbtinio intelekto naudojimas
Lapkričio 22 d. 17:37
Svečiai gali „pavaišinti“ virusais: kodėl namuose būtinas „Šlepečių Wi-Fi“?
Lapkričio 22 d. 14:36
Didelei daliai vyresnių žmonių skaitmeninės paslaugos – sunkiai prieinamos
Lapkričio 22 d. 11:21
Medžiodami nuolaidas išlikite budrūs: ekspertas pataria, kaip netapti sukčių auka perkant internetu
Lapkričio 22 d. 08:16
Failų bendrinimo technologijos: kaip jos prisitaiko prie augančių šiuolaikinio žmogaus poreikių?
Lapkričio 21 d. 20:39
Asfaltas klojamas, o ryšys stringa: kodėl infrastruktūros spragos stabdo skaitmeninę pažangą Lietuvoje?
Lapkričio 21 d. 18:37
Norite kalbėti vokiškai, itališkai ar kiniškai? „Microsoft Teams“ atnaujinimas pavers jus poliglotu
Lapkričio 21 d. 16:45
5 tendencijos 2025-iesiems: žmonės ieško pusiausvyros tarp technologijų ir realybės, vis labiau vertina autentiškumą
Lapkričio 21 d. 14:24
NKSC įspėja apie dažniausias Juodojo penktadienio apgavystes
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Naujienos » Mokslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

MJJ fondas skelbia Mokslo grantų konkursą į Lietuvą norintiems atvykti mokslininkams

Publikuota: 2023-11-08 14:53
Tematika: Mokslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Filantropinis Mariaus Jakulio Jason (MJJ) fondas siekdamas pritraukti inovatyviausias idėjas ir perspektyviausius mokslininkus į Lietuvą jau ketvirtą kartą skelbia grantų konkursą. Konkursą laimėjusiems tyrėjams fondas iki dviejų metų kas mėnesį skirs grantą atlygiui. Dvigubinant Lietuvos universitetų mokamas algas siekiama dėl geriausiųjų protų konkuruoti su Europos universitetais, rašoma MJJ pranešime žiniasklaidai.

MJJ fondas skelbia Mokslo grantų konkursą į Lietuvą norintiems atvykti mokslininkams

„MJJ fondas siekia sukurti tinkamas sąlygas mokslininkams grįžti ir tęsti mokslinę karjerą Lietuvoje. Žinodami, kad didesnis atlygis yra viena iš priežasčių, kodėl išvykę mokslininkai lieka gyventi užsienyje – prisidedame prie jų atlyginimo Lietuvoje skirdami dotacijas. Taip mokslo centrams padedame prisitraukti perspektyviausius mokslininkus, kuriančius inovacijas ir sukaupusius vertingą tarptautinę patirtį“, – sako MJJ fondo vadovė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė.

MJJ fondo finansavimas 2019-2022 buvo paskirtas 40 užsienio šalių bei Lietuvos piliečių. Užsienyje doktorantūrą baigusiems ir iš Japonijos, Kanados, Italijos, Australijos, Švedijos, Prancūzijos, JAV, JK, Ukrainos bei kitų šalių atvykusių tyrėjų atlyginimams fondas per keturis metus jau paskyrė daugiau nei 800 tūkst. Eur.

Šiais metais darbus Lietuvoje pradėjęs prof. Artūras Petronis – vienas iš mokslininkų, gavusių MJJ mokslo grantą. Akademikas yra sukaupęs unikalią 30-ies metų sėkmingo mokslinio darbo patirtį Toronto universitete (pasaulio universitetų sąraše Toronto universitetas yra 18-as) ir Kanados Psichiatrijos institute, o šiuo metu įsitvirtina Lietuvoje.

Mokslininkas siekia Lietuvoje inicijuoti Chrono-epigenomikos laboratoriją Vilniaus Universiteto Gyvybės mokslų centre. Chrono-epigenomika yra nauja biomedicininių tyrimų sritis, siekianti suprasti bendruosius organizmo vystymosi, senėjimo ir ligų atsiradimo dėsningumus.

Atitikmenų visame pasaulyje neturinčią chrono-epigenomikos programą norintis Lietuvoje sukurti mokslininkas tiki, kad programa prisidėtų prie mūsų valstybės mokslinio potencialo augimo, o taip pat ir konkurencingumo ES bei pasaulyje didinimo. Inicijuojami Chrono-epigenomikos tyrimai, tikima, galėtų sukelti proveržį personalizuotoje medicinoje ir sukurti naujus žmogaus ligų diagnostikos bei gydymo principus.

„Chrono-epigenomikos esmė yra molekuliniai „laikrodžiai“, kurie reguliuoja ir koordinuoja šimtus įvairiausių pokyčių, vykstančių kiekvienoje organizmo ląstelėje. Jeigu tokios biologinės laiko skaičiuoklės išsiderina – pradeda vėluoti, skubėti ar išvis sustoja, sutrinka organizmo vystymosi procesai, paspartėja senėjimas ar pradeda rastis ligos.

Chrono-epigenominiai ligos žymenys gali atverti naujas perspektyvas dažnų ir sunkių žmogaus ligų, tokių kaip vėžio, diabeto ar aterosklerozės, ankstyvajai diagnostikai, gydymui ir profilaktikai“, – sako prof. A.Petronis. Šiam mokslininkui grantą tyrimams taip pat skyrė Prof. Arvydo Janulaičio įkurtas Ateities biomedicinos fondas.

Kiek daugiau nei prieš dvejus metus MJJ grantą gavo ir iš JAV grįžo dr. Inga Popovaitė – Ajovos universiteto mokslų daktarė, tyrinėjanti žmogaus elgesį kosmoso sąlygomis. Mokslininkė į Lietuvą grįžo po to, kai Lietuva tapo asocijuota Europos Kosmoso Agentūros nare ir lietuviams atsivėrė naujos tarptautinio bendradarbiavimo galimybės kosmoso tyrimų srityje.

Žmonių elgesį, lyčių vaidmenis, grupių dinamikas tirianti kosmoso sociologė prisideda prie Lietuvos mokslo tarptautiškumo stiprinimo dirbdama su duomenimis, kuriuos rinko Jutos valstijoje esančioje Marso simuliacijos laboratorijoje. Šiuo metu mokslininkė dirba KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete, kur siekia prisidėti prie socialinių studijų vystymo:

„Aš noriu vystyti žmogiškųjų faktorių (socialines) kosmoso studijas, ir manau, kad dabar Lietuvoje tam atsiveria daug galimybių. Taip pat noriu prisidėti prie socialinių mokslų absolventų analitinių ir technologinių įgūdžių lavinimo. Lietuvoje vis dar trūksta duomenų analizės specialistų, ir ypač turinčių socialinių ar elgsenos mokslų išsilavinimą. Manau, kad su savo žiniomis ir sugebėjimais tai tikrai galėsiu padaryti“, – dalinasi Inga Popovaitė.

MJJ fondo tikslas – teikti finansinę paramą gabiems verslo kūrėjams, akademikams ir studentams, kurie gali ir nori prisidėti prie Lietuvos ekonomikos augimo. Fondo lėšos skiriamos trims kryptims: Verslo, Žinių ir Mokslo. Šiai dienai laureatams šiose kryptyse fondas jau paskyręs beveik du milijonus eurų ir apie finansavimą gavusius laureatus skelbia savo interneto svetainėje.

Fondo atlyginimo grantą gali gauti užsienyje daktaro laipsnį apsigynęs tyrėjas siekiantis karjerą bei tyrimus tęsti Lietuvoje ir savo žiniomis dalintis su Lietuvos universitetų studentais. Registruotis gali tiek pats atvykti norintis tyrėjas (arba grįžęs ne ilgiau nei prieš 6 mėnesius iki šio kvietimo paskelbimo datos), tiek ir jį pasikviesti siekiantis universitetas.

Paraišką pateikti kviečiame iki 2024 sausio 10 dienos.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Aplinkos pavojai gyvybingoms egzoplanetoms

Šiuo metu žinome daugiau nei penkis tūkstančius egzoplanetų – planetų prie kitų žvaigždžių. Tarp jų apie pusantro šimto yra uolinės planetos savo žvaigždžių gyvybinėse zonose – jų paviršiaus temperatūra, tikėtina, yra tinkama skystam vandeniui egzistuoti. Nors dar toli gražu negalime atsakyti, ar kurioje nors iš jų egzistuoja gyvybė, visgi šios planetos traukia didesnį mokslininkų dėmesį.

Lietuvos mokslininko tyrimai gali pakeisti robotų ateitį

Automatizacija yra neatsiejama šiuolaikinio pasaulio dalis, todėl robotų tikslumas tampa vis svarbesniu veiksniu įvairiose srityse – nuo pramoninės gamybos iki medicinos. „Vilnius Tech“ alumnas Marius Šumanas savo doktorantūros studijų metais gilinosi į robotų pozicionavimo klaidų mažinimą, pasitelkdamas inovatyvius mašininio mokymosi metodus.

Keista Urano magnetosfera – trumpalaikė?

1986 metais pro Uraną praskrido „Voyager 2“ – kol kas vienintelis žmonių sukurtas prietaisas, lankęsis šios planetos apylinkėse. Jis dar daugybę planetos ir palydovų nuotraukų bei atliko kitokių matavimų. Gauti duomenys, susiję su planetos magnetosfera, nustebino mokslininkus.

2024 m. lapkritis
2024-11-20 21:02
Ar Saulės ašigaliuose rasime sūkurių?
2024-11-20 12:19
Dirbtinio intelekto kvailumas ir kitos temos tarpdisciplininėje KTU SHMMF konferencijoje
2024-11-19 21:05
Krovinių svaidymas iš Mėnulio
2024-11-18 09:31
Pagerbtos Baltijos šalių stipendijų konkurso „Moterims moksle“ laureatės
2024-11-16 18:42
Potvyniai nesferiškuose dangaus kūnuose
2024-11-15 13:25
Marso pluta – druskinga ir kieta
2024-11-14 21:11
Radijo žybsniai – masyviose galaktikose
2024-11-14 15:23
Masinančios antraštės – evoliuciniai mūsų smegenų spąstai, arba kodėl vartojame per daug informacijos
2024-11-14 13:17
Senovinio Marso vandenyno istorija
2024-11-13 21:04
Membraniniai kosminiai teleskopai
2024-11-10 09:13
Net trys KTU jaunosios tyrėjos – pasauliniame mokslinių tyrimų „pičų“ pusfinalyje
2024-11-09 12:26
Geresni erdvėlaivių varymo algoritmai
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama