Elektronika.lt
 2024 m. rugsėjo 27 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Rugsėjo 27 d. 08:24
Ar Lietuvoje yra vietos energijos kaupikliams?
Rugsėjo 26 d. 20:26
Skaitmeninis pėdsakas: ar žinote, kokius duomenis apie vaikus paliekate internete?
Rugsėjo 26 d. 17:45
„GovTech Leaders 2024“ konferencija: kaip dirbtinis intelektas ir kitos technologijos keis valstybės raidą?
Rugsėjo 26 d. 14:11
Teisė atsijungti: Lietuvos darbuotojai turi šią galimybę
Rugsėjo 26 d. 11:27
El. pašto rinkodara auga toliau: naujos taisyklės ir nekintantys principai
Rugsėjo 26 d. 08:25
Atsisveikiname su sodybomis, grįžtame į miestą – kaip tinkamai palikti elektros įrenginius
Rugsėjo 25 d. 20:27
Daugiau saugumo, mažiau rūpesčių: „Google Chrome“ atsisako slaptažodžių „Windows“, „Mac“, „Linux“ ir „Android“ platformose
Rugsėjo 25 d. 17:03
Kaip pačiam susikurti internetinę svetainę su „WordPress“: išsamus vadovas
Rugsėjo 25 d. 14:26
Pažinčių programėlės griebiasi dirbtinio intelekto: ar jis padės užmegzti tikrą ryšį? (1)
Rugsėjo 25 d. 11:33
Kaip suprogramuoti LG televizorių?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Naujienos » Mokslo naujienos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

KTU garbės daktaro vardas suteiktas atvirųjų inovacijų pradininkui

Publikuota: 2023-10-19 17:24
Tematika: Mokslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Tarp Kauno technologijos universiteto (KTU) garbės narių – atvirųjų inovacijų teorijos pradininkas, universiteto Italijoje profesorius dr. Henris Viljamas Chesbroughas. Daugiau nei 20 metų atvirųjų inovacijų srityje dirbantis mokslininkas sako, jog šios teorijos taikymas reikšmingai keičia inovacijų ekosistemą ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje.

KTU Garbės daktaro regalijų įteikimas
KTU Garbės daktaro regalijų įteikimas

Prof. dr. H. Chesbroughui garbės daktaro regalijos buvo įteiktos spalio 11 d., Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) organizuojamos konferencijos „2023 IEEE ICTE Digital Ecosystems for Sustainable Society“ metu. KTU Senato nutarimu, mokslininkui garbės daktaro vardas suteiktas už išskirtinius technologijų ir atvirųjų inovacijų vadybos mokslo srities pasiekimus tarptautinėje erdvėje, tvarų bendradarbiavimą bei universiteto jaunųjų mokslininkų ugdymą.

„Šiandien Kauno technologijos universitetui yra didi, įsimintina ir reikšminga diena. Esame liudininkais vieno svarbiausių Universiteto gyvenimo įvykių, kuomet nusipelniusiam nariui įteikiamos garbės daktaro regalijos. Viliamės, kad su šių regalijų įteikimu stiprės Jūsų bendrystė su Lietuva, mūsų universitetu bei tapsite puikiu KTU ambasadoriumi“, – ceremonijos metu H. Chesbroughą sveikino KTU rektorius Eugenijus Valatka.

H. Chesbrougho ir KTU bendradarbiavimas tęsiasi jau daugiau nei dešimtmetį. Per šį laiką profesorius reikšmingai prisidėjo prie studijų ir mokslo vystymo Lietuvoje ir užsienyje, iniciavo mokslinius tyrimus, kuriuos atliko kartu su universiteto tyrėjais, bei prisidėjo prie įvairių mokslo populiarinimo renginių organizavimo.

„Man didelė garbė prisijungti prie KTU garbės daktarų gretų. Tikiu, kad mano bendradarbiavimas su KTU tęsis dar ilgai ir po šio nuostabaus įvykio“, – sako jis.

Atvirųjų inovacijų pradininkas

H. Chesbroughas yra Luiss Guido Carli universiteto Italijoje profesorius, prieš tai užėmęs profesoriaus pareigas Kalifornijos universitete, Berklyje, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Mokslininkas ekonomikos bakalauro laipsnį kartu su inžinerijos gretutinių studijų diplomu įgijo Jeilio universitete JAV, kurį baigė su pagyrimu. Vėliau, Stanfordo universiteto Verslo aukštojoje mokykloje H. Chesbroughui suteiktas Verslo administravimo (MBA) laipsnis, o Kalifornijos universitete – Verslo administravimo daktaro laipsnis.

Mokslininkas geriausiai žinomas kaip organizacijų teoretikas, sukūręs atvirųjų inovacijų teoriją. Ši teorija teigia, jog organizacijos turi ne tik kurti ar tobulinti technologijas savo veikloje, bei atvirai jomis dalintis – perimti kitų išvystytus sprendimus ar licencijuoti savo sukurtus bei parduoti juos kitoms įmonėms ar organizacijoms.

„Atvirosios inovacijos – tai žinių srautai inovacijų procese, kurie peržengia organizacijų ribas. Pagrindiniai srautai yra šie: išorinis – kai naudingos žinios gaunamos iš išorės ir panaudojamos kuriant naujus sprendimus, skirtus paties inovacijų kūrėjo verslui, ir vidinis – kai inovacijų kūrėjo žinios perduodamos už jo organizacijos ribų, kad kiti jas galėtų panaudoti savo kuriamose technologijose“, – aiškina ekspertas.

Ši teorija taip pat plačiai plėtojama KTU EVF: ja remiantis rengiami bakalauro bei magistro baigiamieji darbai, vykdomi moksliniai tyrimai doktorantūros studijose. Pasak KTU garbės daktaro, ši teorija labai svarbi ir Lietuvos verslams, siekiantiems taikyti įvairias inovacijas.

„Atsižvelgdama į mano atliktus tyrimus, Europos Komisija pristatė atviro mokslo, atvirųjų inovacijų, atviro pasauliui koncepciją, kuri nukreipia Lietuvos ir kitų Europos šalių mokslinius tyrimus ir inovacijas į žinių mainus ir skatina didesnį inovacijų diegimą Europoje. Manau, kad Lietuvos įmonės, ypač dalyvaujančios programos „Europos horizontas“ kvietimuose, taiko atvirųjų inovacijų principus, nors kartais to ir nevadina atvirosiomis inovacijomis“, – sako penkių knygų apie šios teorijos taikymą autorius.

Kartu su KTU siekia mokslo pažangos

Per savo mokslinę karjerą, H. Chesbroughui suteikta daugiau nei 20 akademinių apdovanojimų, jis yra parengęs 7 monografijas, išleidęs daugiau nei 140 mokslinių publikacijų, jo darbai cituoti daugiau nei 100 tūkst. kartų.

Kartu su KTU mokslininkais, garbės daktaras vykdo įvairius tyrimus, taip prisidėdamas prie universiteto mokslinių publikacijų kokybės gerinimo ir mokslinių tyrimų viešinimo. Vienas jų – mokslinis straipsnis apie atvirųjų inovacijų taikymą sveikatos apsaugos srityje, kurio bendraautorė yra KTU EVF profesorė dr. Asta Pundzienė – šiemet buvo paskelbtas moksliniame žurnale „Journal of Business Research“.

„Glaudžiausiai bendradarbiavome su prof. A. Pundziene – ji yra vizituojanti mokslininkė Kalifornijos universitete Berklyje pas mano kolegą prof. David Teece. Po daugybės pokalbių, man pavyko ją sudominti atvirųjų inovacijų teorija ir ji papildė ją „iš vidaus į vidų“ (angl. Inside-in) atvirųjų inovacijų strategija, kai tikslingomis žiniomis dalijamasi tarp skirtingų departamentų organizacijos viduje“, – sako H. Chesbroughas.

Anot A. Pundzienės, atvirosios inovacijos sveikatos priežiūros srityje yra susijusios su naujovių diegimu panaudojant žinias, sukauptas visų sveikatos ekosistemos dalyvių bei siekiant kurti apčiuopiamą naudą pacientui ir visuomenei.

„Skaitmenizavimas yra viena iš naujovių, kuri yra ypač imli visų sveikatos ekosistemos dalyvių įsitraukimui, nes skaitmeninės technologijos reikalauja klinikinių, informacinių ir komunikacinių technologijų, procesų vadybos, ekonomikos ir kitų sričių žinių. Todėl atvirosios inovacijos moko, kaip pacientai, kartu su sveikatos priežiūros specialistais ir įstaigomis, informacinių technologijų ekspertais, sprendimų priėmėjais ir kitais dalyviais kartu gali kurti skaitmeninės sveikatos paslaugas, kurios radikaliai keičia sveikatos priežiūros paslaugų patirtį, prieinamumą ir kainą“, – pasakoja ekspertė.

Profesorės teigimu, skaitmeninės sveikatos platformų studija leido palyginti Lietuvos ir Ispanijos sveikatos priežiūros sistemas ir atpažinti vieną žymų skirtumą: Ispanijoje žinios, reikalingos skaitmeninių sveikatos paslaugų kūrimui, yra pritraukiamos iš išorės, o Lietuvoje – sutelkiamos sveikatos įstaigų viduje. Taip pat, tiek vienoje, tiek kitoje šalyje skaitmeninės sveikatos priežiūros paslaugos kuria klinikinę vertę, kuri atneša ekonominę vertę.

„Lietuvoje yra poreikis skatinti kitų ekosistemos dalyvių, ypač politiką formuojančių institucijų, įsitraukimą, nes šiuo metu Lietuvoje trūksta reikiamų politinių sprendimų ir tinkamo reguliavimo, kad skaitmeninės sveikatos paslaugos vystytųsi taip pat sparčiai kaip kitose ES šalyse“, – sako A. Pundzienė.

Suteikia galimybę įgyti aktualių žinių

H. Chesbroughas Kalifornijos Berklio universitete yra įkūręs Berklio inovacijų forumą (angl. Berkeley Innovation Forum (BIF)), kuris organizuojamas nuo 2005 m. Nors forumas yra sudarytas narystės pagrindu, įtraukiant tarptautinių įmonių vadovus, aktyviai taikančius atvirųjų inovacijų principus savo veikloje, KTU tyrėjams suteikiama išskirtinė teisė dalyvauti organizuojamuose renginiuose.

„Berklyje jau kelerius metus su malonumu priimu svečius iš KTU. Pavasarį „Nvidia“ būstinėje vykusiame Berklio inovacijų forume dalyvavo KTU vadovų delegacija, o kiti KTU dėstytojai ne kartą dalyvavo mūsų savaitiniame „Atvirųjų inovacijų tyrimų seminare“, – džiaugiasi KTU garbės daktaras.

Taip pat, H. Chesbroughas reguliariai organizuoja specialųjį mokymų ciklą „Atvirųjų inovacijų seminarai“ (angl. Open Innovation Seminars), kurio seminaruose pristatomi Kalifornijos universiteto vizituojančių mokslininkų ir doktorantų tyrimai, kurie nagrinėja reiškinius, susijusius su produktų, paslaugų ir verslo modelio inovacijų valdymu ir procesais. Dėl išskirtinio bendradarbiavimo, šiuose renginiuose dalyvauja ir KTU doktorantai bei mokslininkai.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Mokslininkai sugalvojo, kaip išgelbėti Žemę nuo pavojingų asteroidų naudojant branduolinę bombą

JAV fizikai iš Sandijos nacionalinės laboratorijos aprašė neakivaizdų būdą, kaip panaudoti branduolines galvutes Žemei apsaugoti nuo pavojingų asteroidų.

Marso magnetosferos variacijos

Naujojo tyrimo autoriai išanalizavo zondų MAVEN ir „Mars Express“ darytus planetos atmosferos ir magnetosferos stebėjimus bei palygino juos su skaitmeniniais modeliais. Tiek stebėjimai, tiek modelių rezultatai rodo, kad kampui tarp magnetinio lauko ir vėjo sumažėjus iki keturių laipsnių ar mažiau, Marso magnetosfera išsigimsta.

Mokslininkai sukūrė pigių ir lengvų naktinio matymo akinių technologiją

Amerikos mokslininkai iš Mičigano universiteto sukūrė naujo tipo organinius šviesos diodus (OLED), kurie gali pakeisti gremėzdiškus ir brangius naktinio matymo prietaisus lengvais ir nebrangiais akiniais.

2024 m. rugsėjis
2024-09-18 19:18
Netoli Saturno rastas pasaulis, kuriame gali egzistuoti gyvybė
2024-09-18 10:30
Gravitacijos anomalijos Marso plutoje
2024-09-17 19:46
Civilių astronautų pasivaikščiojimas kosmose
2024-09-17 10:23
Vilniaus universitetas tampa oficialiu CERN LHCb eksperimento institutu
2024-09-16 09:33
Marso atmosferos pabėgimo detalės
2024-09-15 11:53
120 milijonų metų vulkanizmas Mėnulyje
2024-09-13 09:16
VU pasirašė istorinę bendradarbiavimo sutartį su prestižiniu Sorbonos universitetu
2024-09-10 16:26
Lietuva bendradarbiaus su inovacijų srities lydere MIT
2024-09-09 08:39
NASA „BurstCube“ misija aptiko gama spindulius, bet baigsis ji anksčiau nei planuota
2024-09-07 07:26
Kosmose išskleista lietuvių „NanoAvionics“ NASA agentūrai pagaminto palydovo saulė burė
2024-09-05 17:28
Visatos parametrų nustatymas dirbtiniu intelektu
2024-09-05 10:20
Egzoplanetų tranzitai rentgeno spinduliuose
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama