Beveik nežinomos mokyklos pietvakarių Indijoje mokiniai atrado vieną iš pagrindinių moderniosios matematikos aspektų keliais šimtais metų anksčiau negu Izaokas Niutonas ir Gotfydas Leibnicas, praneša „Manchester.ac.uk“.
Mokslininkų teigimu, „Kerala“ mokyklos Indijoje mokiniai atrado begalinę seką maždaug 1350 metais.
Atradimas iki šiol klaidingai priskiriamas serui Izaokui Niutonui ir Gottfriedui Leibnitzui - šie savo knygose begalinę seką aprašė XVII amžiuje.
Be to, paaiškėjo, kad „Kerala“ mokyklos mokiniai mokėjo ypač tiksliai apskaičiuoti skaičių Pi.
Nemažai įrodymų ir faktų byloja, jog indai savo matematines žinias perdavė Jėzuitų misionieriams, kurie aplankė Indiją XV amžiuje. Manoma, kad tos žinios vėliau persidavė ir pačiam I. Niutonui.
„Moderniosios matematikos pagrindų sukūrimas paprastai yra priskiriamas europiečiams, tačiau atradimai viduramžių Indijoje, maždaug XIV - XVI amžiuje, yra užmiršti ir ignoruojami. Tokie vardai iš „Kerala“ mokyklos, kaip Madhava ir Nilakantha, turėtų stovėti petys petin kartu su I. Niutonu - jie yra labai nusipelnę matematikai, jų atradimai, tokie kaip begalinė skaičių seka, yra ypač svarbūs.“, kalbėjo George'as Joseph'as iš Mančesterio universiteto.
Jo teigimu, yra nemažai priežasčių, kodėl „Kerala“ mokyklos atradimai nėra gerai žinomi ir pripažinti. Pasak jo, pati svarbiausia to priežastis yra pernelyg ilgai užtrukęs Senojo žemyno mokslininkų nesirūpinimas neeuropinėmis mokslinėmis idėjomis - esą tai yra Europos kolonializmo palikimas.
„Keralos“ mokyklos mokinių matematinės žinios buvo ypač gilios, jie buvo sudarę tikslų kalendorių, kuriuo buvo susidomėjęs popiežius Grigalius XIII, ieškodamas pakaitalo Julijaus kalendoriui.