NASA praneša užfiksavusi „Voyager 2“ zondo „širdies plakimo“ signalą po to, kai liepos gale prarado ryšį jam esant už milijardų mylių nuo Žemės, rašo BBC.
Išsiuntus klaidingą komandą, nuo 1977 m. visatą tyrinėjantis zondas, šių metų liepos mėnesį pakreipė savo anteną dviem laipsniais nuo Žemės. Dėl to aparatas nustojo priimti komandas ir siųsti duomenis.
Tačiau NASA pranešė, kad „Voyager 2“ signalas buvo užfiksuotas per įprastą dangaus skenavimą.
„Voyager 2“ nuo mūsų nutolęs maždaug 20 mlrd. km.
„Voyager 2“ yra nutolęs nuo Žemės daugiau kaip 19,9 mlrd. km ir tarpžvaigždinėje erdvėje skrieja maždaug 55 346 km/val. greičiu.
Nuo liepos 21 d. zondas negali priimti komandų ir siųsti duomenų į NASA giliojo kosmoso tinklą (angl. Nasa's Deep Space Network) – milžiniškų radijo antenų masyvą visame pasaulyje. Dėl to erdvėlaivis negauna komandų iš antžeminių dispečerių.
Tačiau zondas suteikia vilties, nes, nors ir ribotas, ryšys jau atkurtas.
„Voyager“ zondai tyrinėja tarpžvaigždinę erdvę
„Voyager 2“ ir jo dvynys „Voyager 1“ yra vieninteliai kosminiai aparatai kada nors veikę už heliosferos ribų – Saulės sukurto apsauginio dalelių ir magnetinių laukų „burbulo“. Tarpžvaigždinę erdvę jie pasiekė atitinkamai 2018 m. ir 2012 m.
„Voyager 2“ yra vienintelis iš Žemės siųstas prietaisas kada nors skridęs šalia Neptūno ir Urano, o „Voyager 1“ šiuo metu yra už 24 mlrd. kilometrų nuo Žemės, todėl yra tolimiausias žmonijos kosminis aparatas.
Kiekvienas šių erdvėlaivių neša aukso plokštelę su Žemės garsais, vaizdais ir pranešimais, skirtais perduoti nežemiškos kilmės žmonėms istoriją apie mūsų pasaulį.