Trečiadienį Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje surengtoje konferencijoje aptartos bepiločių orlaivių panaudojimo viešajame miškų sektoriuje galimybės ir perspektyvos. Pristatytas ir Aplinkos ministerijos užsakymu atliktas mokslinis darbas „Rekomendacijų dėl bepiločių orlaivių naudojimo Lietuvos miškų politiką įgyvendinančių institucijų veikloje parengimas“.
Konferencijoje pristatytos įvairios bepiločių orlaivių technologijos, jų naudojimo teisiniai aspektai. Taip pat sensorių technologijos bei analizės galimybės. Renginio metu buvo demonstruojami parodomieji skrydžiai bei jų metu surinkti duomenys.
Ministerijos užsakymu 2022 m. atliktoje studijoje buvo analizuojama 12 skirtingų bepiločių orlaivių taikymų. Analizė atskleidė, kad bepiločiai orlaiviai gali ne tik sutaupyti darbuotojų laiką, bet ir padidinti stebėsenos tikslumą.
„Norime pasidalinti studijos rezultatais, kad galėtume padiskutuoti, kaip šias naujas technologijas plačiau panaudoti savo kasdieniame darbe, susijusiame su miškų sektoriumi. Kviečiu miškininkus nebūti konservatyviais ir įsileisti naujoves. Labai svarbu matyti galimybes ir atsirinkti, kurios gali duoti didžiausią naudą visiems ir nebijoti pokyčių“, – sakė Aplinkos ministerijos Miškų politikos grupės vadovas Nerijus Kupstaitis.
Bepiločių orlaivių technologijų panaudojimas skinasi kelią tiek miškų, tiek žemės ūkio srityse. Plėtojamos fiksuoto sparno ir kitos bepiločių orlaivių technologijos, skirtos ilgiems skrydžiams nešant skirtingų sensorių kombinaciją – daugiaspektrės, video kameros, LiDAR technologijos skirtos trimačio, erdvinio vaizdo sukūrimui – gali padėti spręsti įvairius miškininkystės sektoriui aktualius klausimus.