NASA roveris „Curiosity“ nufotografavo intriguojančią mažytę Marso uolieną, kuri stebėtinai panaši į suakmenėjusią knygą, praneša „Live Science“.
Pasak NASA, marsaeigis užfiksavo į knygą panašią uolieną balandžio 15 d. – 3800-ąją marsietiškąją misijos dieną – naudodamas ant roboto rankos galo esantį „Mars Hand Lens Imager“ (MAHLI). Raudona uola atrodo kaip dvi atverstos knygos pusės su vienu puslapiu, kuris įpusėjus vertimui sustingo.
Marse aptikta uoliena, panaši į knygą / NASA/JPL-Caltech/MSSS
Uoliena gali būti šiek tiek panaši į knygą, tačiau ji yra daug mažesnė. Pasak NASA, suakmenėjusio puslapio skersmuo iš tikrųjų yra vos 2,5 cm.
„Neįprastų formų uolienos Marse yra dažnos“, – rašė NASA atstovai.
Keistos formos uolienos susidarė iš mineralų, kuriuos paliko senovinis vanduo. Kadaise šie mineralai būtų buvę palaidoti po minkštesnėmis nuosėdomis, tačiau milijardus metų trukusi erozija tam sutrukdė.
Tai – tikrai ne pirmoji iliuzija, pastebėta Marso paviršiuje. Įvairiais laikais žmonės yra pranešę, kad Raudonosios planetos paviršiuje yra radę visko – nuo kanalų iki baisių humanoidų veidų ir ateivių marsaeigių bazių, tačiau kiekvienas pastebėjimas buvo kruopščiai paneigtas.