Mokslininkai teigia, kad pažengę ateiviai galėtų girdėti žmones Žemėje, nors yra už šviesmečių, jei nežemiška gyvybė egzistuoja, rašo „Sky News“.
Ar žinojote, kad žmonės jau beveik šimtmetį netyčia siunčia signalus į kosmosą?
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Ekspertai mano, kad jei šalia netolimų žvaigždžių gyvena protingi ateiviai, turintys pažangias technologijas, jie galėtų aptikti gyvybę Žemėje per sklindančius radijo signalus ir kitas mūsų kasdienio gyvenimo transliacijas.
Sklindantys aukšto dažnio signalai gali pasiekti kosmosą – nuo radijo ir televizijos iki radarų. Pastaruoju metu prie šio signalų nutekėjimo prisideda ir mobilieji telefonai.
Atlikdami tyrimą Mančesterio universiteto mokslininkai naudojo daugybės žmonių pateiktus duomenis, kad imituotų mobiliojo ryšio bokštų skleidžiamą radijo bangų nuotėkį.
Mokslininkai norėjo nustatyti, ką ateivių civilizacijos galėtų aptikti iš įvairių netoli Žemės esančių žvaigždžių, įskaitant Barnardo žvaigždę, kuri nuo Žemės nutolusi per 6 šviesmečius.
Mančesterio universiteto profesorius Mike'as Garrettas, projekto grupės vadovas, sakė: „Girdėjau daugelį kolegų teigiant, kad pastaraisiais metais Žemė tapo vis tyliau radijuojanti – su šiuo teiginiu visada nesutikdavau. Nors tiesa, kad šiandien turime mažiau galingų televizijos ir radijo siųstuvų, mobiliojo ryšio sistemų plitimas visame pasaulyje yra didžiulis.“
M. Garrettas teigė, kad nors kiekviena sistema yra mažos radijo galios, „milijardų šių prietaisų spektras yra didelis“.
Jis pridūrė: „Dabartiniais skaičiavimais, iki dešimtmečio pabaigos žemoje Žemės orbitoje ir už jos ribų bus daugiau kaip 100 tūkst. palydovų. Žemė jau dabar yra anomaliai ryški radijo spektro dalyje; jei ši tendencija išliks, mus gali lengvai aptikti bet kuri išsivysčiusi civilizacija, turinti tinkamą technologiją.“
Ar tai gali reikšti, kad esame dar vienu žingsniu arčiau nežemiško intelekto paieškos?
Mauricijaus universiteto docentė daktarė Nalini Heeralall-Issur sakė: „Manau, kad yra didelė tikimybė, jog ten yra išsivysčiusių civilizacijų, o kai kurios iš jų gali būti pajėgios stebėti žmogaus sukurtą radijo nuotėkį, sklindantį iš Žemės planetos.“