Naujajame Portsmuto universiteto Anglijoje moksliniame straipsnyje paskelbtas eksperimentas, galintis patvirtinti penktąją materijos būseną Visatoje ir pakeisti mums žinomą fiziką, rašo „SciTechDaily“.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Fizikos daktaras Melvinas Vopsonas jau paskelbė išvadas, kad informacija turi masę ir kad visos elementariosios dalelės, mažiausios žinomos Visatos sudedamosios dalys, saugo informaciją apie save, panašiai kaip žmonės turi DNR.
Dabar jis atliko eksperimentą, kuris, jei pasitvirtins, reikš, kad informacija yra penktoji materijos forma šalia kietosios, skystosios, dujinės ir plazminės.
Kaip sakė M. Vopsonas: „Tai būtų eureka momentas, nes jis pakeistų mums žinomą fiziką ir praplėstų mūsų supratimą apie Visatą. Tačiau tai neprieštarautų jokiems esamiems fizikos dėsniams.“
„Tai neprieštarauja kvantinei mechanikai, elektrodinamikai, termodinamikai ar klasikinei mechanikai. Ji tik papildo fiziką kažkuo nauju ir neįtikėtinai įdomiu.“
M. Vopsono ankstesni tyrimai rodo, kad informacija yra pagrindinė Visatos sudedamoji dalis ir turi fizinę masę.
Jis netgi teigia, kad informacija gali būti neperprantama tamsioji medžiaga, sudaranti beveik trečdalį Visatos.
Fizikas teigė: „Jei darome prielaidą, kad informacija yra fizinė ir turi masę, o elementariosios dalelės turi informacijos apie save DNR, kaip tai įrodyti? Mano naujausias straipsnis skirtas šioms teorijoms išbandyti, kad mokslo bendruomenė galėtų į jas žiūrėti rimtai.“
M. Vopsono eksperimente siūloma, kaip aptikti ir išmatuoti elementariojoje dalelėje esančią informaciją naudojant dalelių ir antidalelių susidūrimą.
Jis sakė: „Informacija, esanti elektrone, yra 22 milijonus kartų mažesnė už jo masę, tačiau mes galime išmatuoti informacijos turinį jį ištrindami.“
„Žinome, kad susidūrus materijos dalelei su antimaterijos dalele, jos anihiliuoja viena kitą. O informacija iš dalelės turi kažkur dingti, kai ji anihiliuojama“.
Anihiliacijos proceso metu visa likusi dalelių masė paverčiama energija, paprastai gama fotonais. Visos dalelės, kuriose yra informacijos, paverčiamos mažos energijos infraraudonųjų spindulių fotonais.
Tyrime M. Vopsonas numato tikslią infraraudonųjų fotonų, atsirandančių ištrynus informaciją, energiją.
M. Vopsonas mano, kad jo darbas gali parodyti, jog informacija yra pagrindinė visatos sudedamoji dalis, ir gali atsirasti nauja fizikos tyrimų sritis.