Dėl besitęsiančios pandemijos konferencija „Open Readings 2022’’ kovo 15–18 d. vyks virtualiai. Konferencijoje per 400 studentų ir jaunųjų mokslininkų pristatys savo atliktus tyrimus net iš 13 fizinių ir gamtos mokslų sričių. Dalyviai galės išgirsti net 7 gerai žinomus Lietuvos ir užsienio mokslo atstovus, kurie pasidalys savo patirtimi, darbais ir idėjomis.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Konferencija suburia pasaulinio lygio mokslininkus
Vienas iš kviestinių lektorių yra profesorius Johnas Dudley, gavęs SPIE prezidento apdovanojimą (angl. SPIE President's Award), Optica Hopkins Lyderystės apdovanojimą (angl. Optica Hopkins Leadership Award) ir dar daug kitų. Konferencijoje profesorius pasidalys įžvalgomis apie netiesinio mokslo vystymąsi, naujausius medicininės diagnostikos metodus ir naujų saulės sistemos planetų aptikimą.
Lektorius Mantas Šimėnas papasakos apie hibridines medžiagas ir jose vykstančius įdomius fizikinius procesus, tokius kaip elektrinių dipolių stiklo fazės susiformavimas bei kvantinių rotorių dinamika.
Konferencijos dalyviai turės galimybę išgirsti ir pasaulyje labai gerai žinomą mokslininkę Luisą Torsi. Mokslininkė šiuo metu dirba prie funkcinių medžiagų bei elektroninių prietaisų, naudojamų jutikliuose. Pranešimą skaitys ir Rolandas Hansonas, dirbantis kvantinių tinklų srityje, spektroskopijos ekspertė Milda Pučetaitė bei gerai žinomas profesorius Kasperas Moth-Poulsenas. Konferencijos dalyviai galės išgirsti ir mokslininkę Ursulą Wurstbauer, kuri šiuo metu dirba su 2D ir nanosistemomis.
Šiais metais konferencijoje bus galima išgirsti išskirtinį svečią – „Cheeky Scientist“ generalinį direktorių bei įkūrėją dr. Isaiah Hankelį. „Cheeky Scientist“ yra viena didžiausių platformų pasaulyje, kuri padeda daktaro laipsnį įgijusiems žmonėms rasti darbus industrijoje. Dr. I. Hankelio straipsniai, tinklalaidės bei mokymosi kursai yra pasiekę net 152 šalis. Lektoriaus išleistos knygos yra vienos geriausiai parduodamų knygų pasaulyje, o doktorantūrą baigusiems ir pasinaudojusiems dr. I. Hankelio metodais pavyko įsidarbinti tokiose įmonėse kaip „Amazon“, „Apple“, „Tesla“ ir dar daug kitų.
Trečiąją konferencijos „Open Readings 2022‘‘ dieną dalyviai turės išskirtinę progą išgirsti pranešimą apie sėkmingą perėjimą iš akademinės srities į industriją.
Startuos ir moksleivių sesija
Antrus metus iš eilės į „Open Readings 2022‘‘ mokslinę konferenciją bus įtraukti ir moksleiviai.
Pirmąją konferencijos dieną, kovo 15 d., organizuojamas renginys – moksleivių sesija – suteiks galimybę jaunimui pažvelgti į gamtos mokslus iš arti. Moksleiviai galės pristatyti savo atliktus tyrimus biologijos, chemijos ar fizikos srityse ir išgirsti keturių kviestinių lektorių pranešimus.
Pranešimą „Šiuolaikiniai biofizikiniai metodai smegenų tyrimuose“ skaitys neuromokslininkė Urtė Neniškytė. Ji pristatys naujausius neuromokslų metodus ir klausytojus supažindins su neuromokslais Lietuvoje ir smegenų tyrinėjimo principais.
Mokslininkė Renata Minkevičiūtė skaitys pranešimą „Informacija, slypinti žvaigždžių spektruose“, kuris supažindins klausytojus su žvaigždžių spektrais ir atskleis, kokią informaciją apie žvaigždes galime sužinoti tyrinėdami žvaigždžių spektrus.
Paskaitoje „Kaip smegenys mokosi?“ neuropsichologė Ramūnė Dirvanskienė pasidalys neuro- ir pažintinių mokslų žiniomis apie pagrindinius procesus, vykstančius smegenyse, kai asmuo mokosi, o mokslininkas Andrius Laurikėnas paskaitoje „Stiklas: nuo smėlio iki šviesolaidžių“ papasakos, kokius procesus turi pereiti smėlis, kad taptų plona stiklo gija, kuria šviesa gali keliauti milžiniškus atstumus.
Konferencijos „Open Readings 2022“ organizatoriai: Vilniaus universiteto Fizikos fakultetas, Fizinių ir technologijos mokslų centras, Vilniaus universiteto SPIE studentų skyrius (angl. SPIE Student Chapter of Vilnius University), Vilniaus universiteto „Optica“ studentų skyrius ir Vilniaus Europos fizikos draugijos Jaunųjų protų sekcija (angl. Optica Student Chapter of Vilnius University ir European Physical Society Young Minds Section of Vilnius).